Zarobki prezesów CZYSTEGO REGIONU

Autor Obywatelski

Wracamy do sprawy „wyklejanek przystankowych”, gdzie głównym celem był Związek Międzygminny „Czysty Region” Generalnie chodziło o to ile zarabiają prezesi Krzysztof Ważny i szef wysypiska śmieci Marian Janus. O ile z ustaleniem dochodów Krzysztofa Waznego nie mielesmy żadnych kłopotów, to z dochodem „prezesa” wysypiska już tak.

Prezes Krzysztof Ważny zarabia  zgodnie z Uchwałą nr LV /78/17 w sprawie ustalenia wynagrodzenia Przewodniczącego Zarządu Związku Międzygminnego „Czysty Region”. Płaca zasadnicz to 5.000 zł miesięcznie. Do tego dodatki: – dodatek funkcyjny 2000 zł, dodatek specjalny – 2.000 zł miesiecznie oraz tzw wysługa lat. Wiemy, że Krzysztofowi Ważnemu przysługuje maksymalna stawka w wysokości 20

% płacy zasadniczej czyli kolejne 1.000 zł miesięcznie. W sumie to około 10.000 zł miesięcznie brutto. Jak ktoś chce to niech sobie pomnoży tę kwotę X 13, bo w związku obowiązują jeszcze przepisy o tzw. 13 pensji.

Jeżeli chodzi o pana prezesa Mariana Janusa to trudno będzie ustalić jego dochody, ponioeważ jako prezes spółki prawa handlowego a taką jest kędzierzyńsko-kozielskie śmietnisko przy ulicy Naftowej 7, nie ma o obowiązku publikacji swojego oświadczenia majątkowego. To dla nas trochę niezrozumiałe, bo przecież jest to spółka miejska „włożona” w strukturę Związku Międzygminnego.

Redakcja ngopole.pl czyni starania, by spotkać się z prezesem Janusem, by wyjaśnić wszelkie zawiłości śmieciowe i nie tylko.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte