Policja z ostrą bronią w SN, bez paralizatorów …

Redaktor3

Interwencja w SN, fot. za KPN-NIEZŁOMNI

To się rozbryzgało szambo! Ministra Mariusza Kamińskiego Sąd Najwyższy swoim orzeczeniem w sprawie I KZP 4/17 z 31.05.br. najwyraźniej chce pozbawić mandatu poselskiego. Czy to dlatego, bo to „polityk z jajami”?

Zwolennicy PiS, parlamentarzyści tego ugrupowania najwyraźniej nadal uważają, że „sądokracja” ma prawo do kwestionowania woli Narodu, w tym zwalczania władzy ustawodawczej i wykonawczej. Za PiS czarną robotę „odwala” Adam Słomka, bo akurat jego mandatu poselskiego pozbawić się nie da! Gdzie byli parlamentarzyści „dobrej zmiany”?!

Lewacki hejt sięgnął zenitu, gdy 33-letni mężczyzna – najwyraźniej przerażony praktykami Policji, tj. brutalizacją tej formacji znaną ze sprawy śp. Igora Stachowiaka, we własnym przekonaniu bronił grupy weteranów chronionych art. 19 Konstytucji RP zebranych na proteście przeciwko zasiadaniu w SN sędziów, którzy zasłużyli się „utrwalaniem władzy ludowej”. Rozgrzany funkcjonariusz Policji „ciorał” po ławkach i ziemi lidera KPN-NIEZŁOMNI Adama Słomkę tylko dlatego, że bez podstawy prawnej i faktycznej otrzymał takie polecenie! Zachodzi ciekawe pytanie, czy we wszystkich sprawach sale sądowe ochrania Policja wyposażona w broń ostrą? Przed kim bronią się sędziowie?  Czy 33-letni mężczyzna z opisywanego incydentu – jak twierdzi KPN – sympatyk większości parlamentarnej, mógł zatem bać się agresji Policji do tego stopnia, że we własnym mniemaniu działał w obronie zebranej publiczności? Czy mógł być pod wpływem obaw związanych z używaniem paralizatorów według własnego uznania przez tą służbę mundurową? Czy w końcu – we własnej niemocy – zrobił coś – być może nagannego – aby zakończyć agresję Policji pod adresem Adama Słomki znanego mu, np. z telewizji, Internetu, etc?

Adam Słomka po incydencie stał się obiektem lewackiego hejtu w Internecie – wyzywanym od „kretynów” czy „chorych psychicznie”, itp. Tymczasem jest jednym z nielicznych polityków o stałych poglądach, do tego w jednej partii. Mówił dziś w twarz „nadzwyczajnej kaście”, że Polska sędziów – zbrodniarzy nie potrzebuje i nie akceptuje. To Słomka ujawnił, że w SN orzeka kilkunastu sędziów, którzy skazywali na bezwzględne więzienie członków opozycji czasów PRL, np. członek Kolegium SN Marian Buliński. Na przełomie XX i XXI wieku na Słomkę i KPN kalumnie rzucali protoplaści .Nowoczesnej, PO, KOD i inni, którzy doprowadzili do tego, że wymiar sprawiedliwości, sądownictwo to okopana na szańcach „nadzwyczajna kasta” mająca w pogardzie uprawnienia Prezydenta RP dra Andrzeja Dudy i jego prerogatywy!

Kto zatem osądzi tych sędziów SN, którzy skazywali opozycjonistów z czasów PRL na więzienie w interesie Moskwy, inny skład SN? Czy ta „nadzwyczajna kasta” ma jakiekolwiek moralne i faktyczne prawo sądzić ministra Kamińskiego zasłużonego dla walki z korupcją, skoro w samym Sądzie Najwyższym można „załatwić sprawę za bańkę”? Sprawę Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA da się „cudownie” wręcz rozsądzić natychmiast, a tymczasem nic nie wiadomo, jakoby prezes SN interweniował w sprawie przyspieszenia orzekania w sprawie Jaruzelskiego, Kiszczaka, itp. zdrajców! Ponadto do dziś Sąd Najwyższy nie rozpoznał sprawy b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który korupcyjnie drenował Skarb Państwa i pozostał na wolności decyzją gremium dyscyplinarnego najwyraźniej celem mataczenia! Warto tu też zapytać o przetarg, w którym przesyłki sądowe dostarczał niedawno operator prywatny zamiast państwowej Poczty Polskiej, w którym to przetargu krakowskie sądownictwo „maczało ręce”?

Podsumowując. Sądownictwo kpi z „ciemnogrodu” i uznaje, ze za 10 000 złotych miesięcznie żyć można na prowincji, „ciora” po ziemi bohaterami walki z komunizmem i kogoś dziwi, ze 33-latek nie wytrzymuje? A może … nie wytrzyma 40 tys. mieszkańców Warszawy eksmitowanych z „reprywatyzowanych” mieszkań, w wielkiej części przejętych na mocy orzeczeń sędziowskich o ich zwrocie? Kto wie …

Paweł Czyż

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. Waldemar
  | ID: b63e4dfa | #1

  Mam nadzieję , że nie Historia , ale właściwa instytucja rozliczy za to niesamowite zdarzenie jego sprawców-aktorów ośmieszających Polskę na cały świat. Smutne zdarzenie……

 2. agent P.
 3. rmk
  | ID: 042ae137 | #3

  szambo…, widać wyraźnie na filmie, ze sięga po broń gdy policjant jest do niego odwrócony i nawet się nim nie zajmuje ( najpierw zrzuca mu czapkę). Czyli jak podejdzie do mnie policjant to mogę go zastrzelić, bo przecież obawiam się co może mi zrobić na komisariacie… już moglibyście tą sprawę przemilczeć niż pisać takie głupoty… Człowiek który sięgną po broń policjanta powinien być mocno ukarany i z takim poglądem powinien się zgodzić każdy, niezależnie od poglądów…
  A gdyby udało mu się zabrać tą broń i zastrzeliłby kogoś…

Komentarze są zamknięte