Kędzierzyn-Koźle: kręć kilometry dla miasta i dla siebie

Autor Obywatelski

Jeździsz na rowerze? Chciałbyś zdobyć cenne nagrody dla siebie oraz naszego miasta? Weź udział w kolejnej edycji akcji „Kręć kilometry” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

Aby zdobyć nagrody wystarczy zarejestrować swój udział na stronie www.kreckilometry.pl, wsiąść na rower, uruchomić jedną z bezpłatnych aplikacji mobilnych: Endomondo, Strava, Runkeeper czy Kręć kilometry, dostępnych na systemy Android i iOS, wybrać Kędzierzyn-Koźle i rejestrować swoje przejażdżki. Każdy przejechany kilometr przybliża Ciebie i miasto do atrakcyjnych nagród. Na ich zbieranie masz czas do końca września.

W kręceniu kilometrów dla naszego miasta i zdobywaniu nagród pomoże Ci „OK bike!” – pilotażowy program systemu rowerów miejskich w Kędzierzynie-Koźlu, który rusza 1 czerwca. W mieście pojawi się 6 terminali z 54 rowerami do wypożyczenia. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne.

Wśród nagród indywidualnych są: kupony na zakupy, kamery sportowe czy opaski z monitorem aktywności. Z kolei nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców „Allegro Tech Days”. W ich trakcie będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania. Dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce. Więcej informacji na www.kreckilometry.pl.

za www.kedzierzynkozle.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte