2-3 czerwca Dni Miasta Kędzierzyna-Koźla

Autor Obywatelski

W tym roku mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mieli okazję bawić się na Dniach Miasta 2-3 czerwca br. Próżno jednak szukać gwiazd polskiej estrady w harmonogramie wydarzenia. Oto pełny „rozkład jazdy” tego wydarzenia.

02 czerwca – piątek

18.00 – koncert zespołu „Smutne piosenki” – zwycięzców tegorocznej Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu.

Smutne Piosenki to zespół, który – jak sama nazwa wskazuje – gra smutne piosenki, ale ich smutek niejedno ma imię. Bywa liryczny, energetyczny, ludyczny, ironiczny, magiczny, a przede wszystkim empiryczny. W warstwie muzycznej to pop z elementami jazzu, soulu, elektroniki i folku (choć to nie koniec listy). Skład powstał z inicjatywy basistki, Pauliny Frąckowiak, która pisze muzykę i teksty, a w ich aranżację i interpretację nieoceniony wkład mają Iza Polit – wokalistka o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu, Michał Ruksza – poruszający się swobodnie po wielu gatunkach, wrażliwy na brzmienie i nie tylko pianista oraz Jakub Szwarc – bardzo młody i bardzo zdolny perkusista.

18.45 – laureat V edycji Festiwalu Koz All Music Festival: Beyond The Infinity

Wrocławski zespół BEYOND THE INFINITY tworzą Rafał Kobyliński(gitara, wokal), Robin Błaszkiewicz (perkusja), Łukasz Zych (gitara) i Mateusz Rup (bas). Powiedzieć, iż w swej muzyce mieszają ze sobą naprawdę wiele gatunków, jest jak najbardziej trafionym. Twórczość grupy to bowiem połączenie screamu oraz melodyjnego śpiewu, idących w parze z dynamicznymi progresywnymi riffami i zagęszczoną sekcją rytmiczną

19.30 – Otwarcie Dni Miasta, wręczenie nagrody zwycięzcom V Koz All Music Festival przez Prezydent Miasta Sabinę Nowosielską

20.00 – koncert zespołu „Voo Voo”

Grupa prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego, aktywna od połowy lat 80. Jedna z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji bazujących na muzyce rockowej.

22.00 – koncert zespołu „Lao Che”

Lao Che ma na swoim koncie 6 albumów (5 studyjnych i 1 koncertowy), 2 dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami. Zespół został założony w Płocku, w 1999 roku, przez byłych członków zespołu Koli. Ich muzykę określa się terminem crossover, gdyż gatunek muzyczny który uprawiają, wykracza poza standardowe ramy stylu, w tym przypadku rocka.

03 czerwca – sobota, Letnia Scena Eski

15.00 – koncert Studia Piosenki MOK „Życie jest piosenką”, program w którym usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej popularne utwory Jacka Cygana.

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Podczas koncertu usłyszymy takie piosenki jak: „Dłonie”, „Czas nas uczy pogody”, „Śpiewająco”, „Łatwopalni”, „Gołębi song”, „Nie budźcie marzeń”, „Blues bujany” i wiele innych.

17.00 – koncert zespołu „Honker”

Jest to klasyczna muzyka rockowa z elementami bluesa. Nie brakuje w niej jednak mocniejszych akcentów z pogranicza hard rocka i metalu. Wszystkie piosenki przez zespól wykonywane są autorskimi kompozycjami.

Podczas tak zwanej burzy mózgów nad nazwą, perkusista zespołu – Darek podał nazwę „HONKER”. Od razu wszystkim przypadła ona do gustu. Jest to także nazwa samochodu terenowego produkowanego w Polsce. Pomyśleli, że oprócz tego że kojarzy się ona z Polskim produktem, pasuje także do muzyki rockowej. I tak już pozostało.

Jakie były początki zespołu?

Heniek Vogt, Darek Adamczyk i Radek Góra tworzyli wcześniej zespół „Czwarty”. Kiedy od zespołu odszedł ówczesny wokalista Tymek Nowicki, postanowili założyć nowy skład. Dołączył wtedy do nich gitarzysta Marek Archipow i wokalista Dawid Bielas. Zmieniły się także ich preferencje muzyczne. Stwierdzili wówczas, że skoro jest nowy materiał to trzeba także zmienić nazwę. I tak narodził się HONKER. Z przyczyn osobistych odszedł po roku działalności Marek Archipow, którego miejsce zajął Tomasz Malinowski.

18.30 – koncert zespołu „Reggaeside”

Zespół porusza się głównie w klimatach reggae, rock, ska, funk. Reggaeside wystąpił w finale 9 edycji programu Must be the music, a także w Telewizji Polskiej w programie O ! Polskie Przeboje.

20.30 – Norbi z zespołem –

Polski piosenkarz, prezenter radiowy, dziennikarz telewizyjny. Znany z takich przebojów jak: „Kobiety są gorące”, „Pokręciło się w głowie”, „Nie zaczepiaj mnie”, „Rozkołysz się”, „Kula się kręci”.

22.00 – koncert zespołu „Pectus”

Pectus to zespół, który dał się poznać polskiej publiczności poprzez udział w finale Sopot Festival 2008, kiedy to Słowik Publiczności powędrował właśnie w ręce muzyków.

Impreza towarzysząca: Zlot Food Trucków

Food trucki już po raz drugi odwiedzą Kędzierzyn – Koźle, tym razem z okazji święta miasta. Już niedługo po raz drugi w tym mieście odbędzie się wielkie święto street slow food przy okazji Dni Miasta. Na dwa dni al. Jana Pawła II zmieni się w najbardziej smakowite miejsce w regionie. Najlepsze Food Trucki z całego kraju zjadą się w tym miejscu, aby zaprezentować potrawy z czterech stron świata. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będą opcje wytrawne i na słodko, typowo mięsne i vege. Całość doprawiona muzyką serwowaną na żywo. Również Ci najmłodsi uczestnicy znajdą coś dla siebie w strefie dla dzieci. Wstęp oczywiście darmowy, a wrażenia niezapomniane.

Utrudnienia w ruchu drogowym:

Przed nami największa impreza rozrywkowa w mieście. Dni Kędzierzyna-Koźla odbędą się w piątek i w sobotę, 2-3 czerwca na zamkniętym odcinku al. Jana Pawła II.

Kierowcy muszą liczyć się z objazdami zamkniętego odcinka al. Jana Pawła II. Przejazd tą drogą będzie zablokowany od 1.06 od godz. 19.00 do 4.06. do godz. 14.00.

Objazd prowadzi ulicami: Kosmonautów, Pionierów i 1 Maja.

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte