Festiwalu w Opolu nie będzie. Umowa z TVP zerwana!

Autor Obywatelski23

Jak poinformował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Właśnie zerwana została umowa z Telewizją Polską S.A. – Dbam o to, by ochronić Opole. Atmosfera wokół Opola i festiwalu jest w tej chwili niedobra. Festiwal w Opolu to marka narodowa – powiedział dzisiaj prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

W poniedziałek rano prezydent wstrzymał prace TVP w amfiteatrze, gdzie miała ruszyć budowa scenografii festiwalowej. Jeszcze nigdy w historii festiwalu nie doszło do takiej sytuacji.

W.S

 1. agent P.
  | ID: 4f186586 | #1

  Co to znaczy ” chronić Opole”
  A przed kim panie Wiśniewski?
  Gra pan bardzo brzydko, bo jako przedstawiciel władzy ( średniego szczebla) powinien być pan lojalny wobec władzy państwowej. Czy panu się to podoba czy nie!
  Takie jest psie prawo władz!
  Lojalność.
  Zna pan to słowo?!
  Z brakiem takich ” artystów” jak Rodowicz czy Margaret opolanie sobie poradzą…
  Przeżyjemy, zapewniamy!

 2. ely
  | ID: 73c4a807 | #2

  Jest pan panie Wiśniewski nikim, zerem dla tysięcy Opolan !!!!

 3. | ID: 8ad8b013 | #3

  i co teraz? Trochę słabo

 4. | ID: 8ad8b013 | #4

  Trochę słabo z takim podejsciem do ludzi z Opola. Słabo

 5. Leon
  | ID: b2cf602b | #5

  Prezydentowi Opola mocno naciśnięto na odcisk (chęć kandydowania p. Ociepy czy brak poparcia PiS) zagotowało mu krew!!!czyli małe szanse na reelekcję. Więc na początek mocny atak na TVP, a za chwilę na rząd. (współpracownikom zjednoczonej prawicy też się oberwie). To jest tzw. wdzięczność i krótka pamięć, bo „prawie” wszyscy pamiętamy dzięki komu został Prezydentem Opola. Proponuję prysznic, bo jest pan w „gorącej wodzie kąpany”.

 6. Anaja
  | ID: 3700c3aa | #6

  Nasz prezydent zakiwał się na śmierć.
  Ciekawe jakie odszkodowania będzie musiało przez niego Opole zapłacić.
  Za taką akcję na reelekcję już nie może liczyć.

 7. Anaja
  | ID: 3700c3aa | #7

  Nasz prezydent zakiwał się na śmierć.
  Ciekawe jakie odszkodowania teraz Opole będzie musiało zapłacić tym co przez niego stracili (i nie myślę tu tylko o „warszawce”).
  No to reelekcjo, żegnaj, baj, baj!

 8. agent P.
  | ID: aa3e0c26 | #8

  Oj tam! Od razu, zakiwał!
  Postawili mu zadanie więc je zrealizował!
  jak się pochodzi z patriotycznej rodziny, dziadzio w podaniu o przyjęcie do MO pisał, że
  „cechuje się umiłowaniem do pracy w resortach bezpieczeństwa”

  http://tygodnikopole.pl/wp-content/uploads/2017/02/j%C3%B3zef-02-podanie-zami%C5%82owanie-1951.jpg

  A tata sumiennie wykonywał obowiązki w ZOMO….

  http://tygodnikopole.pl/wp-content/uploads/2017/02/henryk-06-przeniesienie-do-opola.jpg

  Syn także musi się spisać:-)

  http://tygodnikopole.pl/resortowe-dziecko-ratuszu/

 9. ely
  | ID: 73c4a807 | #9

  Telewizja Polska -państwowa firma zawsze była związana z Festiwalem Opolskim!, to juz tradycja !!! Kogo chce nam sprowadzić do Opola może prywatne telewizje czy może niemiecką! Panie Wiśniewski Opole nie jest pana prywatnym folwarkiem !!!!!

 10. mieszkaniec Opola
  | ID: ecbafde3 | #10

  To nie TVP ale miasto Opole było od zawsze gospodarzem na festiwalu. Prezydent Wiśniewski przypomniał Kurskiemu kto jest gospodarzem w naszym mieście. Brawo Panie Prezydencie!!! Ujadające kundle do p[i]siej budy! TVP jest obecnie telewizją publiczną już tylko z nazwy. Pod rządami Kurskiego stała się telewizją partyjną. Dlatego można z czystym sumieniem ogłosić konkurs na obsługę telewizyjną festiwalu i dopuścić do konkursu również różne telewizje prywatne.

 11. agent P.
  | ID: aa3e0c26 | #11

  Może TVP nie była ” partyjna” za czasów głębokiego PRL?
  Panie i panowie miłośnicy demokracji jakoś nie wstydziły się wystepować za Jaruzela:)
  No, ba niejaka kajah spiewała na festiwalu piosenki radzieckiej.
  Wówczas to nie był obciach??
  Festiwal w Opolu to wieloletnia marka, na którą pracowało wiele pokoleń.
  I nie tylko tandeciarze- artysci, którzy dzisiaj wypinają się na opolan, spośród których mają wielu ( mam nadzieję, że byłych) fanów.
  Jak pan prezydent chce się zatrudnić u Solorza niech idzie, droga wolna!
  Na razie zajmuje funkcję administracyjną, w kraju, w którym wygrała dana opcja polityczna.
  Można PIS nie kochać ( sama nie przepadam za nimi)
  Ale anarchia w kraju to kiepski pomysł!

 12. mieszkaniec Opola
  | ID: ecbafde3 | #12

  Tak się składa, że „dana opcja polityczna” nie wygrała wyborów na prezydenta miasta Opola. To demokratycznie wybrany prezydent Wiśniewski jest gospodarzem w naszym mieście a nie mianowany odgórnie prezes Kurski. Na markę festiwalu opolskiego złożyła się praca wielu pokoleń, to prawda. Właśnie dlatego festiwal nie może być traktowany jak prywatny folwark pana Kurskiego. Prezydent Wiśniewski godnie broni naszego lokalnego dziedzictwa kilku pokoleń. Prawdziwym warchołem jest w tej sprawie pan Kurski.

 13. Anaja
  | ID: 3700c3aa | #13

  agent P.
  A to ciekawe kwity prezentujesz!
  Nie dziwi więc wczorajsze odwoływanie się prezydenta do Owsiaka ;)

 14. Anaja
  | ID: 3700c3aa | #14

  mieszkaniec Opola
  Ja też mieszkam w Opolu i nie przegonisz mnie do żadnej budy! Mam takie samo prawo jak ty powiedzieć co mi się podoba/nie podoba.
  Cieszę się, że tobie się TVP za Platformy pasowała, a mi odpowiada bardziej teraz.
  Miej pretensje do demokracji, że rządzą ci wybrani przez większość. Demokracja też mi się nie podoba, tak jak i obecna władza, która jednak jest o wiele lepsza od poprzedniej!

 15. agent P.
  | ID: f57df9e8 | #15

  @mieszkaniec Opola

  A co takiego zrobił Kurski?
  Kto nie wywiązał się z umowy?
  Jakim prawem prezydent miasta może wypowiadać się o jakości piosenkarzy słowami,
  że ” nie chce w Opolu byle jakich artystów”
  Kto oceni bylejakość tychże?
  Pan Wiśniewski pokończył Akademię Muzyczną, że uważa, że ma prawo do oceny muzyków?
  A dopóki co, to podatki płacimy do Warszawy.
  Tak więc spokojnie z tym gospodarowaniem!
  Jak będziemy płacić do Berlina, to pewno nam wszystkim się” tylko polepszy”
  A demokracja będzie pędziła pełną parą
  Jak sprzed pół wieku z okładem.

 16. mieszkaniec Opola
  | ID: ff3403a5 | #16

  @Anaja
  Nie mam pretensji do demokracji. To ty chyba nie nie masz pojęcia na na czym polega demokracja. W Opolu demokratycznie wybraną władzę stanowi prezydent miasta (wybrany w wyborach powszechnych!). Żaden urzędas z Warszawy (a Kurski jest tylko urzędasem, niczym więcej!) nie będzie się szarogęsił w naszym mieście. Miasto ma swój demokratycznie wybrany samorząd i to władze miasta są tutaj gospodarzem. Nie bronię Platformy, guzik mnie obchodzi ta partia. Nie głosowałem na kandydata PO ale na obecnego prezydenta miasta, który startował jako kandydat niezależny. Uważam, że dobrze reprezentuje nasze miasto.

 17. mieszkaniec Opola
  | ID: ff3403a5 | #17

  @agent P.
  Zgodnie z zawartą umową TVP miała np. zapewnić, że odbędzie się jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz. Nie zapewniła a więc nie wywiązała się z umowy. Sprawa jest oczywista.
  Podatki płacimy nie tylko do Warszawy ale też dla naszego miasta. Przynajmniej ja płacę regularnie. Może ty nie płacisz? W takim razie to nie twoja sprawa co z naszymi pieniędzmi robią nasze lokalne władze. Naprawdę nie słyszałeś o podatkach lokalnych? Na jakim świecie żyjesz? Wymądrzasz się wielce a nie masz pojęcia jak funkcjonuje miasto i jego władze.

 18. ely
  | ID: 73c4a807 | #18

  Na p.Wiśniewskiego na prezydenta zagłosowali Opolanie wszystkich opcji politycznych jako na neutralnego politycznie kandydata! Zniszczył p.Wiśniewski ponad pięćdziesięcioletnią tradycję festiwalu TVP-Opole ! Nie chcemy TVN, Polsatów !!!!!!!!!!!!!!!

 19. Tom
  | ID: 9854c0c2 | #19

  No ladnie, pierwszy raz w historii po piecdziesieciu pielciu latch istnienia Festiwal w Opolu sie nie odbedzie, to cis ie dopiero porobilo. Pamietam ten festiwal od dziecka, zawsze wyczekiwalem kiedy nadejdzie, bo oznaczal dla mnie i wielu innych poczatek zasluzonych wakacji i zakobnczenie roku szkolnego. Czyzby to juz koniec pieknej tradycji i historii polskiej piosenki??

 20. agent P.
  | ID: d603e511 | #20

  Co to znaczy ” TVP nie wywiązała się z umowy”?
  skoro pani Rodowicz, mając gdzieś takich leszczy jak Ty, odwołała swój koncert, to co Kurski miał zrobić?
  Spetać babę i przywieźć na festiwal?
  Co Ty taki tępawy jesteś??
  Przeczytaj ile TVP wydaje na Festiwal, a ile twój ukochany prezydent.

  „Dopiero w piątek podpisano umowę, która gwarantuje, że od 9 do 11 czerwca w amfiteatrze zobaczymy 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W tym roku ratusz zapłaci za imprezę mniej, ale umowa jest tylko na rok.
  – Negocjacje z telewizją były trudne – przyznaje prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
  – Wkład miasta w organizację koncertów wyniesie 800 tys. złotych, co stanowi 2/3 zarezerwowanych na ten rok pieniędzy. Umowa jest korzystna dla miasta nie tylko od strony finansowej.

  Czytaj więcej: http://www.nto.pl/festiwal-opole/opole-2017/a/opole-2017-miasto-zaplaci-mniej-za-festiwal-umowa-z-tvp-podpisana-tylko-na-rok,12033791

  „Około 10 mln zł za produkcję „Opola”

  Koszty organizacji festiwali regularnie ukrywane są przez nadawców w Polsce, ale po oprawie widać, że są niebagatelne. Nie podano na przykład kwot wydanych przez TVP na Sylwestra w Zakopanem. Ukrywa się to pod argumentem „tajemnicy handlowej”.

  Z danych serwisu businessinsider wynika, że sylwester w Katowicach kosztować miał w ub.r. Polsat ponad 2 mln zł. Festiwal w Opolu trwa trzy dni, więcej jest artystów, większa oprawa – można założyć, że koszt zamknąłby się dla Telewizji kwotą nawet 10 mln zł.

  http://finanse.wp.pl/festiwal-w-opolu-tvp-na-braku-festiwalu-mogloby-nawet-zyskac-6126077278922369a

  Wyglada na to, że twój radosny prezydent usiłuje wykolegować TVP i zaprosić komercyjną.
  Taki Sopot-bis
  Gdzie chałtura goni chałturę. Nie widzisz tego?

  Nie chce mi się z Tobą gadać bo bronisz rzeczy, których obronić się nie da.
  Można nie lubić Kurskiego, ale z festiwalem to Wiśniewski pojechał.
  Żeby swojej podróży nie skończył na taczkach
  Nimi też można podróżować:-)
  ( tego mu nie życzę)

 21. Krzywy
  | ID: 1dc84342 | #21

  @mieszkaniec Opola
  Przeczytaj umowę Miasta z TVP. Wynika z niej, że koncert Rodowicz ma być bo jest w harmonogramie. Lecz wynika także, że TVP może w każdym czasie zmienić harmonogram jeśli z przyczyn niezależnych od niej nie da się go zrealizować. Harmonogram = jaki artysta kiedy ma wystąpić. Zatem mogą wykreślić Rodowicz z umowy i nie będzie żadnego niedotrzymania.
  Do tego dochodzi kwestia prawna – Miasto mogłoby się pultać o niedotrzymanie warunków DOPIERO, gdy w TVP nie da Rodowiczki na scenę. Wcześniej nie ma to żadnego sensu. To tak jakby czepiać się stolarza, że nie zrobił stołu CHOCIAŻ termin jeszcze mu nie minął, bo szwagier twierdzi, że nie zdąży.

 22. Anaja
  | ID: 1dc84342 | #22

  @mieszkaniec Opola
  To nie ma znaczenia czy wybraliśmy prezydenta demokratycznie czy nie. Koleżka doprowadzi do końca pięknej tradycji, więc źle reprezentuje miasto. Tylko tyle i aż tyle. Nie oceniam jego dotychczasowej pracy, lecz wyłącznie kwestię festiwalu.
  Obecny problem wynika wyłącznie z winy Wiśniewskiego. Kurski nie ma tu nic do rzeczy – właśnie próbował realizować umowę, montować scenę i gasić fochy artystów. To Wiśniewski mieszał.

 23. Leon
  | ID: b2cf602b | #23

  Prezydent Wiśniewski ogłasza, że nie pozwoli na „Festiwal obciachu”. Głównym programem „obciachu” miał być koncert 50 lat na scenie Maryli Rodowicz oraz występy kabaretu Jana Pietrzaka… szok…!!!

Komentarze są zamknięte