Wojciech Młynarski nie żyje. Artysta miał 76 lat

Autor Obywatelski

15 marca po długiej chorobie zmarł Wojciech Młynarski – poeta, reżyser, wykonawca piosenki autorskiej oraz satyryk. Artysta miał 76 lat.15 marca po długiej chorobie zmarł Wojciech Młynarski – poeta, reżyser, wykonawca piosenki autorskiej oraz satyryk. Artysta miał 76 lat. Wojciech Młynarski zmarł w wieku 76 lat. Wiadomość o śmierci Młynarskiego podała jego córka, Paulina Młynarska.

„Dziś (15 marca – przyp. red.) o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy” – czytamy.

„Dzisiaj o godz. 20.40 zmarł mój tata Wojciech Młynarski.Trzymałem go za rękę. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali jego i nas przez ostatnie 15 miesięcy. Proszę puścić sobie jakiś jego kawałek i wspomnieć przez chwilę” – napisał Jan Młynarski.

Wojciech Młynarski był najbardziej znany jako kompozytor i autor tekstów piosenek. Tłumaczył również teksty zagranicznych bardów – na swoim koncie miał przekłady utworów George’a Brassensa. Był również jednym z najbardziej cenionych polskich satyryków, twórcą wielu kabaretowych przebojów jak „W Polskę idziemy”, „Po prostu wyjedź w Bieszczady”, „Ludzie to kupią”, czy „W co się bawić”.

Komentarze są zamknięte