Prezes PiS: nowelizacja ustawy ws. wycinki drzew na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Autor Obywatelski

Sądzę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie uchwalona nowelizacja o ochronie przyrody dotycząca wycinki drzew. W tej sprawie będę bardzo zdecydowany – zapowiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Projektem noweli miał się zająć Sejm na posiedzeniu w zeszłym tygodniu, jednak do tego nie doszło, bo – jak wyjaśniał poseł wnioskodawca Wojciech Skurkiewicz (PiS) – przepisy wymagają doprecyzowania.

„Co do niedopracowania – problem jest rzeczywiście trudny, bo z jednej strony właściciele domów, ogrodów, posesji bardzo cieszą się z tego, że nie muszą zabiegać miesiącami, a często i dłużej, i płacić za to, żeby móc wyciąć jedno drzewo. A z drugiej strony mamy też do czynienia z nadużyciami i to bardzo drastycznymi” – zaznaczył prezes PiS.

„Ci, którzy mówili, że dzieje się coś złego, mieli całkowitą rację. Starodrzewy są wycinane, wycinane są drzewa czy całe zespoły drzew, które w żadnym wypadku nie powinny być wycinane. Po prostu doszło tutaj do nadużyć, popełniono błąd” – powiedział Kaczyński.

Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w przyszłym tygodniu, w dniach od 22 do 24 marca.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mm/Kurier PAP

Komentarze są zamknięte