Piłkarska sobota na Opolszczyźnie!

Autor Obywatelski

Odra Opole – Olimpa Elbląg

4 marca, sobota, godz. 14:00
Futbolowa wiosna w Opolu – już w tę sobotę o godzinie 14:00 Odra Opole rozegra mecz z Olimpią Elbląg na stadionie przy ul. Oleskiej. Drużyna z Opola zajmuje trzecie miejsce w tabeli II ligi mając jedynie dwa punkty straty do Rakowa i jeden punkt straty do Radomiaka. Goście zdobyli do tej pory 26 punktów i są ulokowani na miejscu siódmym.
Odra pokazała się z dobrej strony podczas okresu przygotowawczego więc powinna przystąpić do meczu w optymalnej dyspozycji. Dodatkowym atutem mogą być również nowi zawodnicy w składzie: Bartosz Kowalczyk, Gabriel Nowak, Marcin Wodecki, Mateusz Wrzesień oraz Szymon Skrzypczak. Na korzyść gospodarzy przemawiają również dotychczasowe spotkania pomiędzy drużynami (5 meczy, 3 zwycięstwa Odry, 2 zwycięstwa Olimpii, bilans bramowy 8:2 dla Odry). Wszystko przemawia za tym, że gospodarze odniosą w tym meczu pewne zwycięstwo i będą nadal jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu.
Warto wspomnieć, że z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wszystkie Panie będą mogły obejrzeć mecz za darmo.

MKS Kluczbork – Stal Mielec
4 marca, sobota, godz. 17:00
O godzinie 17:00 MKS Kluczbork będzie walczył o punkty ze Stalą Mielec. Drużyna z Kluczborka jest w bardzo trudnej sytuacji ponieważ zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Stal Mielec jest co prawda w bezpiecznej strefie ale Wisła Puławy, Znicz Pruszków i GKS Tychy tylko czekają na ich potknięcie. Dlatego też można się spodziewać w Kluczborku zaciętego spotkania.
Forma kluczborskiego zespołu pozostawia sporo do życzenia. W okresie przygotowawczym nie prezentowali się najlepiej chociaż trener Tomasz Asensky zapewnia, że trenowali intensywnie. W jednym ze sparingów udało im się nawet pokonać Odrę Opole (3:0). Ostatni ligowy wyjazd do Legnicy zakończył się zwycięstwem Miedzi (2:0). Stal Mielec jest beniaminkiem i nie jest tak silna jak Miedź Legnica co daje pewne nadzieje drużynie z Kluczborka. Jeśli MKS myśli poważnie o utrzymaniu musi zacząć wygrywać u siebie przynajmniej z drużynami, które również są kandydatami do spadku. Każdy stracony punkt przybliża kluczborski zespół do II ligi i dlatego można się spodziewać emocjonującego spotkania.

nn

Komentarze są zamknięte