Kędzierzyńskie starostwo przygotowuje największą inwestycją drogową

Autor Obywatelski

Za 7 mln zł kompleksowo przebudowana zostanie jezdnia od ronda grunwaldzkiego w Kędzierzynie aż do granicy z powiatem strzeleckim. To 6 km nawierzchni wiodącej przez osiedle Kuźniczka oraz osiedle Cisowa. Poza oczywistą poprawą jakości drogi dla zmotoryzowanych i rowerzystów, sama modernizacja jest również istotna z punktu widzenia dojazdu do autostrady w Olszowej.Projekt nie należy do łatwych technicznie, bo samą ścieżkę rowerową trzeba będzie poprowadzić przez dwa mosty i jeden przepust.

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu niebawem ogłosi przetarg na to zadanie. W tegorocznym budżecie powiatu zabezpieczono niecałe 2 mln zł, reszta, czyli 5 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Według planów, prace ruszą w maju tego roku, a zakończą się w listopadzie, wszystko jednak będzie zależało od tego, jak przebiegnie procedura przetargowa. W przyszłym roku powiat strzelecki na swoim terenie będzie kontynuował remont. To największy projekt drogowy kędzierzyńskiego starostwa przewidziany na ten rok, jego partnerem w ramach subregionu jest gmina Kędzierzyn-Koźle.

Adam Lecibil

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Komentarze są zamknięte