ZUS bliżej Ciebie: po pierwszym etapie Olimpiady

Autor Obywatelski

W całej Polsce w szranki na poziomie województw stanie wkrótce ponad 300 reprezentacji liceów, techników i szkół zawodowych. W tym gronie znajdują się także szkoły z naszego regionu. Lekcji i wykładów o systemie ubezpieczeń społecznych oraz roli jaką pełni ZUS wysłuchało w województwie opolskim ponad 1000 uczniów.Etap wojewódzki odbędzie się 14 marca tego roku, a finał w centrali ZUS w Warszawie – 26 kwietnia. Finaliści oprócz indeksu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia także na innych uczelniach.
Podniesienie rangi konkursu do statusu Olimpiady ewidentnie wpłynęło na zainteresowanie imprezą wśród nauczycieli i uczniów. W tym roku w całym kraju chętnych do udziału w rywalizacji była rekordowa liczba, bo aż 24, 5 tys. uczniów. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła 19 000 osób. Najwięcej uczniów, bo 4 tys. zgłoszono w samym województwie śląskim. Ponad 2 tys. chętnych zgłosiły szkoły w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim, a także małopolskim i łódzkim.
Rok szkolny 2016/2017 jest już trzecim, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. U źródeł powstania projektu leży bardzo nikła świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, co potwierdza ostatnie badanie opinii publicznej prowadzone przez Instytut Spraw Publicznych oraz Millward Brown. W nim aż 40 proc. ankietowanych stwierdza, że za wysokość składek na ubezpieczenia społeczne odpowiada w Polsce ZUS.
Wyniki I etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dostępne są w zakładce Lekcje z ZUS na stronie internetowej ZUS.

  1. Miasto i powiat opolski: OPOLE, TUŁOWICE, NIEMODLIN
  2. Powiat prudnicki: PRUDNIK
  3. Powiat nyski: NYSA
  4. Powiat strzelecki: STRZELCE OPOLSKIE
  5. Powiat kędzierzyńsko-Kozielski: KĘDZIERZYN-KOŹLE
  6. Powiat kluczborski: KLUCZBORK
  7. Powiat oleski; OLESNO, PRASZKA
  8. Powiat brzeski: GRODKÓW
  9. Powiat krapkowicki: KRAPKOWICE, ZDZIESZOWICE
  10. Powiat głubczycki: GŁUBCZYCE

Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS Opole

Komentarze są zamknięte