Pułkownik Mazguła wezwany przez Policję

Autor Obywatelski2

Pułkownik rezerwy Adam Mazguła został wezwany na policję jako sprawca wykroczenia, obejmującego publiczne noszenie odznaczeń, odznaki, stroju lub munduru, do których nie ma się prawa. – Jestem zaskoczony, ale pójdę i będę sprawę wyjaśniał – powiedział Mazguła.

Pułkownik rezerwy Adam Mazguła został wezwany na policję jako sprawca wykroczenia, obejmującego publiczne noszenie odznaczeń, odznaki, stroju lub munduru, do których nie ma się prawa. – Jestem zaskoczony, ale pójdę i będę sprawę wyjaśniał – powiedział Mazguła.
Na swoim profilu społecznościowym emerytowany pułkownik zamieścił fotokopię wezwania na policję. Jak wynika z treści dokumentu, ma się stawić na komendzie policji w Nysie jako sprawca wykroczenia określonego art. 61 par. 1 kodeksu wykroczeń: „Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do tysiąca złotych lub karze nagany”.

Komisarz Hubert Adamek z biura prasowego KW Policji w Opolu odmówił informacji na temat wezwania Mazguły. Jak tłumaczył, nie jest to możliwe przed zapoznaniem się z aktami sprawy.

Sam Mazguła przypuszcza, że wezwanie ma związek z noszeniem przez niego podczas różnego rodzaju wystąpień publicznych elementów munduru, tak jak w przypadku manifestacji studentów we Wrocławiu, w trakcie której pojawił się w wojskowym berecie. – Już miesiąc temu w mediach rzecznik MON mówił, co mi się zabrania, ale ja nic na piśmie w tej sprawie nie dostałem, więc dla mnie jest to jedyne fakt medialny – tłumaczy Mazguła.

W połowie grudnia Mazguła dostał zakaz noszenia munduru. Jak tłumaczył wówczas szef MON Antonii Macierewicz, „wychwalanie zbrodni przeciwko narodowi, bo tym był stan wojenny, jest przestępstwem i ludzie, którzy to robią, poniosą tego konsekwencje; zwłaszcza jeżeli próbują to robić w mundurze żołnierza polskiego”.

pap

 1. agent P.
  | ID: 371d1d89 | #1

  hehhh!

  śmiech na sali!

  „Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do tysiąca złotych lub karze nagany”.

  Poważne państwo, na miarę Burkina Faso!
  Oto minister- aptekarz, prawie magister po uzupełnieniu studiów u ojca dyrektora
  Urzędowo zabrania żołnierzowi w stanie spoczynku noszenia munduru!
  Można się politycznie nie zgadzać z płk Mazgułą, ale to nie upoważnia do zakazu wdziewania munduru żołnierzowi.
  Nasi rządzący, demony intelektu, jak nikt inny, spełniają carskie ukazy wydane jeszcze za czasów Piotra Wlk……

  „Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.”

  – nie speszycie nas panowie:-)

 2. Przemo
  | ID: 757f948f | #2

  No tak, nie ma w tym kraju prawdziwych przestępców do ścigania a policja nie ma co robić!!!
  Może by tak zainteresowali się innym gościem co niedawno bezprawnie oddalił się z miejsca wypadku? Cała Polska zna jego nazwisko, nie trzeba długo szukać…

Komentarze są zamknięte