Premier: stać nas na program 500 plus, dzięki niemu znika ubóstwo

Autor Obywatelski1

Stać nas na program 500 plus, jest on realizowany bardzo dobrze i przynosi spodziewane efekty, najważniejszym z nich jest to, że realnie zaczyna znikać ubóstwo – powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

Na konferencji prasowej przed posiedzeniem rządu premier była pytana m.in. o ewentualne zmiany w programie 500 plus i czy państwo stać na to, by wypłacać pieniądze bez względu na status finansowy. „Nas stać na 500 plus i ten program bez problemu został zrealizowany w ubiegłym roku. I również są zabezpieczone środki na 500 plus w tym roku w budżecie państwa, mimo że opozycja straszyła i mówiła, że nie stać Polski na to i że na pewno nie uda się spiąć budżetu” – odpowiedziała Szydło.

„Okazało się, że tak. Można tylko zapytać, gdzie przez osiem lat i w jaki sposób były wydawane publiczne pieniądze, skoro ciągle słyszeliśmy, że nie stać nas na wspieranie rodzin, a okazało się, że nie tylko potrafiliśmy zabezpieczyć te pieniądze w budżecie, ale i budżet jest w doskonałej kondycji” – zwróciła uwagę premier.

Szydło przypomniała, że w kwietniu jest planowany przegląd programu 500 plus i jego ocena. „Zapewne po tym przeglądzie będziemy wyciągać również wnioski z jego funkcjonowania” – dodała.

„W mojej ocenie, ale jest to na razie tylko i wyłącznie na podstawie naszych analiz miesięcznych, mogę powiedzieć, że program jest realizowany bardzo dobrze i przynosi spodziewane efekty, a tym najważniejszym efektem na ten moment jest to, że wreszcie realnie w Polsce zaczyna znikać ubóstwo” – podkreśliła szefowa rządu.
Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP

 1. wielbicielka prezesa
  | ID: a1918701 | #1

  buahahhhaaaa!
  ” budżet jest w doskonałej kondycji”

  Pani Szydło sama uwierzyła w PISowską propagandę!
  Drukujecie, zapożyczacie u żydowskich lichwiarzy kolejne pokolenia Polaków i jeszcze tym się chwalicie, tfu!

  Załosni durnie.

Komentarze są zamknięte