Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

imagePrzekazujmy garść aktualności z życia Diecezji Opolskiej. Pierwsza informacja dotyczy zgłoszenia się do Bractwa św. Józefa. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny 1 maja w Jemielnicy do wspólnoty Bractwa św. Józefa zostaną przyjęcie nowi członkowie. Więcej informacji na temat wspólnoty znaleźć można na stronie www.bractwoswjozefa.pl. Foldery informujące o Bractwie można pobrać nieodpłatnie w wydziale duszpasterskim u ks. Waldemara Musioła, rektora Bractwa.

2. Komunikat Biskupa Opolskiego na temat 5. Diecezjalnego Święta Rodziny. W związku ze zbliżającym się Diecezjalnym Świętem Rodziny Biskup Opolski wystosował krótki komunikat-zaproszenie. Tekst komunikatu znajduje się na stronach diecezji.

3. Koncert z okazji 1050-lecia Chrztu Polski w Raciborzu. W najbliższą niedzielę 17 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu odbędzie się koncert z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. W programie wystąpią ,,Chór Vivo” pod kierunkiem Agnieszki Patalong oraz Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej ,,Atlantyda” pod kierunkiem Ireny Hlubek z Raciborskiego Centrum Kultury, gościnnie z wystąpieniem na temat Chrztu Polski – Siostra dr Elżbieta Cincio oraz na pianinie – Marcel Wilanowicz.

4. Chrzest – fundament życia. Spotkanie z o. Jakubem Kalińskim OSB. W celu upamiętnienia 1050. rocznicy Chrztu Polski Wszechnica Solidarności przy Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Uniwersytetu Opolskiego organizuje spotkanie z O. Jakubem Kalińskim OSB, przeorem klasztoru w Biskupowie, nt. „Chrzest – fundament życia”. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 w Auli Starej UO przy ul. Oleskiej 48. Będzie poprzedzone nabożeństwem Liturgii Godzin według kanonu benedyktyńskiego.

5. Pielgrzymka Dzieci Maryi do Sanktuarium św. Jadwigi Śl. do Trzebnicy. Pielgrzymka Dzieci Maryi do Sanktuarium św. Jadwigi Śl. do Trzebnicy odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. W programie: Eucharystia, modlitwa u grobu św. Jadwigi Śl. spotkanie z Siostrami Boromeuszkami i posiłek. Diecezjalny Duszpasterz Dzieci Maryi serdecznie zaprasza Opiekunów i Wspólnoty Dzieci Maryi do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy u ks. Mariusza Sobka (e-mail: [email protected] lub telefonicznie 695 331 175).

6. Wielkanocne czuwanie młodzieży u św. Józefa w Jemielnicy. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza w sobotę 30 kwietnia br. do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W nawiązaniu do 1050-lecia Chrztu Polski czuwanie odbędzie się pod hasłem: 1050 razy lepiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30.

BP Diecezji Opolskiej, tk

Komentarze są zamknięte