W centrum Opola urochomiono darmowe Wi-Fi. Wreszcie!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

IMG_8356Użytkownicy smartfonów, tabletów i wszelkiej maści innych urządzeń mobilnych wykorzystujących internet bezprzewodowy mogą już korzystać z dwóch zupełnie nowych, otwartych punktów dostępu w centrum Opola. Hot-spoty z inicjatywy Urzędu Miasta Opola zostały uruchomione przez operatora telekomunikacyjnego, firmę ORANGE Polska S.A. w dwóch budkach telefonicznych.

Wspomniane budki zlokalizowane są w ciągu ulicy Krakowskiej (na rogu budynku Pizza-Hut oraz na zbiegu ulic Krakowskiej i Powolnego). Ta nieodpłatna usługa o charakterze testowym skierowana jest zarówno do mieszkańców jak i turystów odwiedzających miasto.

– Usługa dostępu do Internetu w technologii opartej na Wi-Fi za pośrednictwem otwartych punktów dostępu tzw. „Hot-spot” stanowiących własność operatora telekomunikacyjnego nie ma charakteru komercyjnego. Usługa została uruchomiona testowo do dn. 30.06.2015 r. m.in. na czas trwania Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu – mówi Alina Pawlicka-Mamczura, rzecznik prasowy opolskiego ratusza.

Parametry dwóch Hot-Spotów zostały ustalone zgodnie z wytycznymi UKE i więcej szczegółów na http://www.opole.pl/rozszerzamy-strefe-bezplatnego-wi-fi/

  1. Irena
    | ID: 3884b6ba | #1

    Tylko powielać w innych miejscowosciach.No,ale Festiwal jest tylko w Opolu.

Komentarze są zamknięte