Ściągawka dla dziennikarzy: Pytania do premier Kopacz

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Ewa KopaczOd dwóch lat śledzę podczas konferencji prasowych zadawanie pytań przez dziennikarzy do rządzących. Raz jeden udało mi się wyłapać zadane przez Janka Pospieszalskiego kłopotliwe pytanie… tylko raz.

Dlatego posyłam moją ściągawkę – być może jakiś normalny dziennikarz je zada (oczywiście wyrzucając do śmieci dawno ustalone z rządem pytanie).

1. Pani Premier, kiedy upomni się Pani do Putina o wrak samolotu, czarne skrzynki i inne dokumenty związane z tragedią smoleńską ?
Celem uzupełnienia pytania – czy nie warto by było, raz jeszcze przekopać teren tragedii smoleńskiej, ale dokładniej i powyżej 1 metra?
2. Dlaczego paliwo w Polsce nie tanieje, kiedy na giełdach światowych baryłka spadła już poniżej 90$ (w poniedziałek 13.10 jest po ok 88$). Przypomnę, że kiedy premierem był J.Kaczyński baryłka kosztowała ok 150$ a cena benzyny była średnio po 3,50 groszy za litr. Czy w Polsce mamy zmowę cenową?
3. Co Pani takiego zobaczyła podczas wizyty w Berlinie, żeby naruszyć protokół dyplomatyczny – czyli zejść z czerwonego dywanu, kłaniać się wpół do powietrza i to tak by p.Merkle musiała Panią ciągnąć za rękę w innym kierunku? Przecież nie chodziło o flagi, które wiszą wszędzie bo by Pani musiała ciągle się kłaniać…
4. Czy zrobi Pani dekomunizację i lustrację swojego gabinetu oraz najbliżej Pani administracji rządowej?
To na razie tyle. Jeśli nikomu się to nie uda zrobić to może ktoś to wydrukuje?
Piotr Zarębski
 1. Realista
  | ID: 5e0bdf12 | #1

  Dla autora odpowiem za premier. Za Kaczyńskiego dolar był po 1,90 a obecnie jest po 3,30. Poza tym latem diesel był po 5,60 dziś tankowałem po 4,99.

 2. z Niemodlina
  | ID: 0b110c05 | #2

  Polecam najnowszy numer tygodnika W SIECI, bardzo ciekawe artykuły o Kopaczowej jak walczyła z prof. Religą, oraz nowe dowody na przestępcze działania Prokuratury Wojskowej w sprawie zamachu w Smoleńsku.

 3. Adam
  | ID: c1519c4b | #3

  @Realista
  Piszesz bzdury za premiera Kaczyńskiego dolar był droższy niż obecnie

Komentarze są zamknięte