Przegląd najnowszego wydania „W Sieci”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

w sieci tygodnik– PREZYDENCKIE PRAWYBORY W PIS? Jak mówi Ryszard Czarnecki w rozmowie z Piotrem Zarembą: “Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński, świetny polityczny strateg, rozważa przeprowadzenie w PiS prawyborów. Ja jestem osobiście entuzjastą tego pomysłu. To by zdynamizowało życie partyjne, ale i samą kampanię. To byłaby właśnie okazja do zademonstrowania ciekawych osobistości, kiedy PO ma coraz częściej osobliwości. Ba, to też okazja pokazania wewnętrznej różnorodności”.

– W SIECI DALEJ O PRAWYBORACH: “Czarnecki, dobrze poinformowany polityk PiS, opisuje ten scenariusz i zachwala jego zalety. Inaczej niż w PO nie mają to być jednak prawybory, w których głosują wszyscy członkowie partii”.

– CZARNECKI SCEPTYCZNIE O KANDYDATURZE GLIŃSKIEGO: “To znakomity kandydat na ministra w przyszłym rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ma jedną słabość: nie przeszedł nigdy weryfikacji wyborczej”.

– MAREK PYZA O SYTUACJI FINANSOWEJ GAZETY WYBORCZEJ: “Zastawiona siedziba, konsekwentnie spadająca popularność flagowego produktu, coraz bardziej rozpaczliwe próby dotowania państwowymi pieniędzmi. Na Czerskiej humory nie dopisują. Nie pomogło nawet kupno ogromnej puli akcji przez spółki z udziałem skarbu państwa. Już niemal co piąta akcja należy – pośrednio – do rządu! Alternatywa jest prosta: albo niebawem będziemy musieli przyzwyczaić się do życia bez Agory, albo skarb państwa będzie musiał się zaangażować jeszcze bardziej”.

W kolejnym artykule katalog przyczyn, które sprawiły, że „Wyborcza”, mając niegdyś monopol na prawdę drukowaną w wielosettysięcznym nakładzie, sprawując rząd dusz, jest dzisiaj jedynie cieniem dawnej siebie – kreśli Łukasz Warzecha.
Piotr Zaremba rozmawia z Ryszardem Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Krzysztof Feusette pisze o sztuce ekwilibrystyki wizerunkowej rządu Donalda Tuska, który wyspecjalizował się w kilku operacjach: „Gasi pożary, które sam wzniecił. Wydaje krocie na pomysły, których po namyśle sam się wstydzi”. Wojciech Surmacz analizuje zaś inną sztuczkę rodem z warsztatu iluzjonisty, choć Amber Gold, OLT Express, Marcin P. i „jego” majątek były jak najbardziej realne.
Perfekcyjnie wykonana sztuka magiczna składa się z trzech faz. Pierwsza jest „obietnicą”, podczas której iluzjonista prezentuje rekwizyt używany podczas pokazu. Później następuje „zwrot”, gdy przedmiot znika. Ale dopiero po wieńczącej całe przedstawienie fazie „prestiżu”, która decyduje o randze całego wydarzenia, publiczność bije brawo, bo wtedy zaginiony przedmiot pojawia się znowu…
-– czytamy w artykule Wojciecha Surmacza poświęconym aferze „Amber Gold”, która zdaniem informatorów dziennikarza miała odwrócić uwagę „publiczności” od zupełnie innej sztuczki.
Tak słabo w polskiej gospodarce nie było dawno, znacząco spadają prawie wszystkie wskaźniki makroekonomiczne
-– twierdzi ekonomista, Janusz Szewczak, przyglądając się wakacyjnej przerwie w działaniach polityków PO i rządu.
Z Robertem Radwańskim o tenisowym Turnieju „Solidarności” im. Władysława Radwańskiego i szansach córek na zwycięstwa w Wielkim Szlemie rozmawia Witold Gadowski. – Dlaczego Isia i Ula nie miałyby szkolić następnych mistrzyń? Dlaczego w Krakowie nie miałaby powstać kuźnia tenisowych gwiazd? Nie widzę powodu, aby to miało się nie udać. Proszę pamiętać, że tenis to także wielki biznes. Dlaczego więc Kraków nie miałby zarabiać na sukcesach moich córek? To możliwe, wystarczy tylko odrobina dobrej woli w krakowskim magistracie. Niech się o nic nie martwią, o resztę zadbam sam – pyta i deklaruje Robert Radwański. Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 18 sierpnia, także w formie e-wydania.

 1. ely
  | ID: 7f77c1a4 | #1

  Dotychczasowi „ślepcy” widzą teraz , że to Ś.P. prezydent prof.Lech Kaczyński i premier Jarosław Kaczyński mieli rację, dostrzegali geopolityczne zagrożenia, starali sie ostro grać o polska racje stanu.Byli niewygodni dla rosyjsko-niemieckiego kondominium, realizujacego własne interesy. PO sprowadziła swoimi rzadami Polske do roli kolonii , wasala zadłuzonego, doprowadzonego po 8 latach ich rzadów do bankructwa, nieuzbrojonego , chyba ,że weźmiemy pod uwagę te czołgi pozyskane z niemieckiego złomowiska( odpadły Niemcom koszty utylizacji złomu, jeszcze coś zarobili).Nasze media propagandowo-manipulacyjne niczym nie różniły sie od tych sowieckich.Podobny schemat działania dla zdobycia i utrzymania władzy.Polska obecnie przypomina afrykańska kolonie bez prawa głosu na arenie międzynarodowej , zadłuzoną , nieuzbrojoną.

 2. Eleonora
  | ID: 04052513 | #2

  Rzecz w tym, że widzimy działania kondominium rosyjsko- niemieckiego ( PO, SLD)
  I amerykańsko- żydowskiego ( PIS)
  Brak propolskiego kondominium.
  Tak dla pańskiej wiedzy:
  Pierwsze Leopardy zakupiono już w 2002 roku.
  Bez możliwości serwisowania przez Polskę.
  Żadna z wymienionych przez pana osób nie interweniowała
  W tym ani w żadnym innym przypadku.

Komentarze są zamknięte