38. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę

Autor Obywatelski

pielgrzymkaJuż tylko 8 dni pozostało na podjęcie decyzji o udaniu się na pielgrzymi szlak. 38. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 18 sierpnia o godz. 8.30 spod kościoła pw. św. Jacka. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest „Radość Ewangelii w rodzinie”.

Temat rozważań pierwszego dnia to Kościół w drodze dla głoszenia Ewangelii – świętowanie niedzieli”. Togo dnia pielgrzymi dochodzą do Kamienia Śląskiego.

Drugi dzień poświęcony jest wdzięczności za kanonizację św. Jana Pawła II i kończy się uroczystymi Nieszporami i Koncertem Uwielbienia na Górze św. Anny.

Kolejny dzień pielgrzymki, poświęcony jest rozważaniom nad kryzysem życia we wspólnocie i trosce o małżeństwo. Opolska pielgrzymka kończy ten dzień w Zawadzkiem.

Temat przewodni czwartego dnia to „Cały lud Boży głosi Ewangelię. IV przykazanie Boże – rodzina i nie tylko”. Tego dnia nocleg przewidziany jest w Zborowskiem.

Piątek poświęcony będzie rozważaniom na temat społecznego wymiaru Ewangelii i świętości życia.

38. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę zakończy się w sobotę 23 sierpnia. Temat ostatniego dnia to: „Z Maryją otwarci na Ducha Świętego”. Zwieńczeniem pielgrzymkowego trudu będzie uroczysta Msza św. na Jasnej Górze.

To o czym trzeba pamiętać wyruszając na pielgrzymi szlak to wygodne buty, nakrycie osłaniające przed deszczem i czapka chroniąca przed słońcem. Jeśli stale przyjmujemy leki koniecznie powinniśmy zabrać ze sobą odpowiednią ich ilość. Przydatne mogą okazać się plastry na odciski i środek przeciwko komarom i kleszczom.

Jeszcze można podjąć decyzję o wyruszeniu na pielgrzymi szlak. Zapisy  przyjmowane są w każdej parafii.

Więcej informacji o tegorocznej pielgrzymce można zaleźć na stronie internetowej poświęconej  38. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę.

oprac. kp

Komentarze są zamknięte