Pływaczki ZRYW’u Opole zakończyły letni sezon sukcesami

Niezależna Gazeta Obywatelska2

basen, pływak, sxc.huPływaczki ZRYW’u Opole zakończyły letni sezon startami w Drzonkowie. Na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 17-18 lat w pływaniu, która odbyła się w dniach 17.07-20.07 br. w Drzonkowie sztafeta naszych dziewczyn zdobyła srebrny medal (M. Sproska-grzbiet, A. Tomala-delfin, M. Samulik-klasyk, M. Greglak – kraul) w konkurencji 4 x 100 m zmiennym.

Brązowy medal zdobyła Aleksandra Tomala na 100m stylem motylkowym. Ponadto Ola była dwa razy 5 na 200m stylem grzbietowym oraz stylem motylkowym, a 6 na 50 m grzbietem. Znalazła się też w finale B na 100m stylem grzbietowym.
Magdalena Samulik 2 razy płynęła w finale A. Ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym a na 100m stylem klasycznym była 6.
Magdalena Sproska – na 400m stylem zmiennym zajęła 8 miejsce, a na 200m stylem zmiennym znalazła się w finale B. Natomiast na swoim koronnym dystansie (200m motyl) zajęła 8 miejsce.
Ze łzami w oczach, o najlepsze rezultaty, ale i z bólem walczyła również nasza żabkarka- Marta Greglak, która tuż przed zawodami zaliczyła poważną kontuzję. Zajęła dwa 10 miejsca na 50m i 200 m stylem klasycznym, a na 100 m klasykiem zaklasyfikowała się do finału B.
Artur Szyndler

1. | ID: 03855828 | #1

Brawo dla dziewczyn! Gratulacje dla wnuczki!

2. Irena
    | ID: dd4fcda6 | #2

Gratulacje dla dziewczyn….i trenera…..i rodziców zawodniczek.Nie przestawać w cwiczeniach,bo to samo zdrowie. W zdrowym ciele, zdrowy duch.