Adam Słomka uniewinniony za rzekome nakłanianie do przestępstwa

Niezależna Gazeta Obywatelska

Adam Słomka w sądzie apelacyjnymDziś Sąd Rejonowy w Myślenicach uniewinnił lidera Konfederatów Adama Słomkę od zarzutów sformułowanych pod jego adresem, które miały polegać m.in. na nakłanianiu na więziennym spacerniaku „świadków koronnych” („skruszonych mafiosów” z gangu Krakowiaka – agentów CBŚ) do pobicia / zabicia prezesa Sądu Rejonowego Katowice Zachód Krzysztofa Hejosza oraz do pomawiania prezesa tego sądu o działania niezgodne z prawem. Sąd uznał, że przedstawione przez prokuraturę rzekome dowody są zupełnie niewiarygodne.

Lider KPN-NIEZŁOMNI zapowiedział przy tym, że w najbliższym czasie podejmie działania na rzecz wyciągnięcia konsekwencji służbowych i karnych wobec członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej w śląskim wymiarze sprawiedliwości oraz jednostkach policji, którzy stali za kierowaniem pod jego adresem fałszywych informacji o charakterze pomówień oraz skierowali uwagę opinii publicznej na jego rzekomą przestępczą działalność w celu ataku na środowisko Konfederatów.

Warto wspomnieć, że już w 2008 roku w tej sprawie do ministra sprawiedliwości zwrócił się z interpelacją poselską poseł KP PiS Stanisław Pięta (vide – http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/6E38F7D9 ).

Konfederacja domaga się bezzwłocznego usunięcia za służby w policji oraz wymiaru sprawiedliwości wszystkich funkcjonariuszy, którzy z pełną premedytacją – z użyciem mediów -€“ pomawiali posła trzech kadencji, członka Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i więźnia politycznego PRL o jakiekolwiek związki ze „światem przestępczym” i naruszanie prawa.

(-) Ireneusz Wolański
Biuro Prasowe NIEZŁOMNYCH

SCANY DOKUMENTÓW Z AKT:
http://slomka.bloog.pl/gal,788301,title,Sad-Myslenice,index.html

http://slomka.bloog.pl/gal,778383,title,Slomka-a-psychuszka,index.html

 

 

Komentarze są zamknięte