Ojcowie głodują pod gmachem Parlamentu RP

Redaktor1

IMG_20140512_111355Od 12 maja br. pod tzw. „Starym Hotelem Poselskim” pod hasłem „STOP SADYSTOM RODZINNYM” trwa głodówka ojców, którzy protestują w obronie praw dzieci do życia rodzinnego. Roman Habraszewski, który od 3 miesięcy protestował pod katowickim Sądem Okręgowym w związku z brakiem kontaktów z dwoma synami i Krzysztof Wiewióra – od 20 miesięcy pozbawiony kontaktu z córką (mimo prawomocnego orzeczenia o opiece nad dzieckiem) zdecydowali się na głodówkę.

Dziś marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz, marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz oraz wszystkie klub parlamentarne i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak otrzymali petycję zawierającą postulaty ogólne i osobiste oraz pozytywne propozycje zmian. Jutro (14 maja) o godz. 12:30 w sali 101 Sejmu RP na zaproszenie bielskiego posła Artura Górczyńskiego (Twój Ruch) odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem protestujących ojców. Sprawa –  po interwencjach posłów PO i Solidarnej Polski wydaje się łączyć parlamentarzystów wszystkich opcji.

Sprawę protestu będziemy śledzić!

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

***

  1. Irena
    | ID: 011f219d | #1

    Nie powinno miec miejsca głodowanie, spanie pod urzedami, aby swoje własne dzieci móc uscisnac,ucałować i cieszyć sie nimi. Sedziowie sa ponad prawem.Ale układy,układziki,złe prawo utrudniaja zycie rodzicom.Nawet PiS, posłowie obojetnie do tematu podchodza przez wiele lat.Ten precedens kwitnie około 15 lat.Ale w tym okresie,katolików ubyło, tych praktykujacych. A bez Boga,ani do proga,tak mawiała moja sp. Mamusia.Miała racje.

Komentarze są zamknięte