OSPN popiera PiS w eurowyborach

Niezależna Gazeta Obywatelska26

Jerzy Łysiak w OSPN fot. NGOW nadchodzących wyborach Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej popiera partię Prawo i Sprawiedliwość.

Obliguje nas do tego nasze patriotyczne i niepodległościowe oblicze ideowe. Na PiS stawiamy, bo w jego programie najwięcej jest bliskich nam celów i zadań. Mamy jednak świadomość, że nie wszystkie one będą mogły być w pełni zrealizowane i nie zawsze tak, jak tego oczekujemy, ponieważ w polityce wszystko się stale zmienia.

Niepokoi nas szczupłość i słabość elit politycznych. Nie obrażamy się jednak na rzeczywistość. Nie wszystko jest rozpoznane i najpewniej jest lepiej, niźli się obawiamy.

Patrioci muszą rządzić, aby Polskę uratować. Z usunięciem obecnego rządu dłużej już zwlekać nie można, bo nam Platforma Obywatelska do końca państwo zdemontuje. Zawładnęła mediami i przekonuje wszystkich oraz tak wychowuje dzieci i młodzież, że najważniejsze, to ciepła woda w kranie i wszelkie uciechy. Dlatego trudno dotrzeć do społeczeństwa z poważnym programem. Podstawowe dzisiaj cele, to obalenie obecnego układu, upodmiotowienie naszego państwa i skierowanie go na drogę rozwoju. Destrukcja państwa osiągnęła już takie stadium, że ratunek niektórzy widzą jedynie w rozwiązaniach rewolucyjnych, jak na kijowskim Majdanie. Jednak my nie utraciliśmy jeszcze nadziei na objęcie rządów w drodze demokratycznych wyborów. W nadchodzącym głosowaniu trzeba się policzyć, sprawdzić siły, metody walki, skuteczność. Następnie należy metody walki wyborczej doskonalić i z determinacją walczyć o głos każdego obywatela w wyborach o władzę w kraju.

Do obalenie Platformy Obywatelskiej potrzebne jest zachowanie jedności patriotów pod wspólnym przywództwem i wspólnym sztandarem. Ręce opadają, gdy się słyszy, a mówią tak niekiedy także po naszej stronie że nie ma na kogo głosować. Tak, jakby istniała jakakolwiek inna, poza Prawem i Sprawiedliwością partia, zdolna do obalenia obecnego układu. Niektórzy ulegają świadomie bądź bezwiednie podszeptom wrogów i głoszą, że nie można PiS-owi wybaczyć podpisania Traktatu Lizbońskiego, nietrafnego obsadzania stanowisk różnymi agentami i karierowiczami, bądź rozpadu koalicji i przedwczesnych przegranych wyborów. Tak, jakby to Jarosław Kaczyński odpowiadał za całą nędzę rodzimych elit, których liczni przedstawiciele przedkładają własne ambicje nad rację stanu i nie potrafią zadbać o polski interes we wspólnej Europie.

Ożywia nas przekonanie, że każdego dnia Polak narodowi musi służyć, ciągle na nowo podnosić się z upadków i uparcie walczyć o Polskę. I z tym przekonaniem Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej stawia na wybór Jarosława Kaczyńskiego i jego ludzi pod sztandarem Prawa i Sprawiedliwości.

Zarząd OSPN

www.ospn.opole.pl

 1. Maja
  | ID: 55f4b9f0 | #1

  Odważna i właściwa postawa Polaków patriotów! Dziękuję. Należy podkreślić, że PIS jako jedyna partia podszedł do tych wyborów poważnie i zgłosił do europarlamentu w większości ludzi, którzy posiadają głęboką wiedzę nt. ue i zagrożeń dla Polski z niej płynących. Jestem pod wrażeniem debaty: „Europa do zmiany. UE da się jeszcze naprawić”, w której m.in. wzięli udział eurodeputowany PiS prof. Ryszard Legutko oraz lider warszawskiej listy PiS w tegorocznych wyborach do PE prof. Zdzisław Krasnodębski.

 2. Anonim
  | ID: 9b6c5505 | #2

  A kto popiera OSPN?
  Kim oni są?
  Samozwańczy patrioci, twierdzący, że
  ” w polityce wszystko się stale zmienia.”
  Co się zmienia panowie patrioci? Pojęcie suwerenności? że kilka lat temu grzmieliście o zdradzie w kontekście zrzeczenia się tej na rzecz Unii, o politykach którzy podpisali słynny Traktat Lizboński pisaliście ostatnimi słowami….
  O Kaczyńskim również, by dzisiaj bredzić, że tylko ON :))
  Załośni jesteście nawet nie śmieszni
  Ciągle z wiatrem od czasów Okrągłego Stołu!

  Tym głupim oświadczeniem kolejny raz dajecie dowód na to, że RN zmuszony jest was zmieść jak wczorajsze zużyte śmieci.
  I że wkrótce to zrobią.
  Nie można głosować na ludzi, którzy zrzekli się suwerenności własnego państwa, która tyle kosztowała krwi ( nie waszej, nie waszej)
  Nie można głosować na ludzi, którzy niepomni takiej Ofiary Krwi Wołyńskiej, stają obok katów i wrzeszczą
  ” Chwała Ukrainie”!

  …taaa…. Unia da się naprawić….
  Wystarczy dobry cyrulik, który by ogolił Conczitę Wurst :)
  I fajno jest.
  Katolicy, którym nie przeszkadzają takie szkice:

  „‚Jest jeszcze wiele innych rzeczy, co do których Adam Michnik i ja na pewno się zgadzamy. Nie chcę Polski, w której polskość definiowana jest etnicznie, w której ludzie są dyskryminowani ze względu na swoje pochodzenie. Nie chcę Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych. Nie chcę Polski, w której kobiety miałyby mieć gorsze szanse niż mężczyźni. Nie chcę Polski, w której panuje szowinizm, antysemityzm i fanatyzm religijny” [Z. Krasnodębski, Już nie przeszkadza. Szkice polityczne III, Kraków 2010, s. 446]

  Panowie patrioci posłuchajcie młodych,
  (których tak się obawiacie )

  http://www.youtube.com/watch?v=4vDiUlqFz0Q

 3. PiS w Opolu umiera
  | ID: df8a92c0 | #3

  Tak i Kłosowskiego :)

 4. Anonim
  | ID: d9b27988 | #4

  I znowu po długiej przerwie, tym razem ukryta pod ksywka Anonim – odezwała się agentka sowieckiej wojskówki i zwolenniczka prorosyjskich tendencji reprezentowanych m.in. przez Ruch Narodowy – Eleonora.

 5. Leon
  | ID: 29607655 | #5

  Może PiS jako organizacja ogólnokrajowa ma notowania ok. 28%, ale na opolszczyźnie jest dużo gorzej. Przyglądam się poczynaniom lidera Kłosowskiego i widzę jego małość, stagnację oraz brak pomysłów na działalność. Dobry jest jedynie w likwidowaniu konkurencji politycznej we własnym obozie. Obecnie widoczny jest brak autorytetów w strukturach PiS, a bywało inaczej. Moja prognoza „życia politycznego PiS” to około 1,5 do 2 lat. Po tym czasie znikną z życia politycznego. Kolejne wybory (do Sejmu RP) może wygrać PiS, ale defakto to będzie kolejna przegrana, bo nikt nie zadeklaruje koalicji z nimi. Może będą rządzić (jako rząd mniejszościowy-zgodnie z Konstytucją Prezydent przekazuje tworzenie rządu wygranej partii) przez 4-5 miesięcy a następnie podadzą się do dymisji. Powróci znów realne zagrożenie ze strony PO i SLD jako przyszłych koalicjantów. A tego Naród nie wytrzyma. Wniosek jest prosty- połączyć wszystkie siły prawicowe w jeden „RUCH POLITYCZNY”. Wtedy wygramy wszystko.

 6. Anonim
  | ID: d9b27988 | #6

  Znana z prorosyjskich lamentów Maria Pakosz-Pyż opowiada swoje lamenty na zebraniu „polskich” narodowców i ani razu nie pada słowo Rosja!!! Ciekawe oblicze ma ten „rodzimy” Ruch Narodowy. Wiemy na pewno, ze jest opłacany przez nijakiego Ryszarda Oparę – agenta wojskówki. Co dalej panowie „narodowcy”? Jakim prosowieckim „pasztetem” nas jeszcze uraczycie?

 7. Anonim
  | ID: 862807bb | #7

  A to jest wasz pasztet.
  – slawa Ukrainie!
  – nie ma wolnej Polski bez wolnej banderowskiej Ukrainy!

  http://www.youtube.com/watch?v=YKpJ1-ECpPg

 8. Anonim
  | ID: c4799cf5 | #8

  Tego rodzaju materiał propagandowy bez żadnego komentarza dotyczącego okoliczności sfilmowanych (zdecydowanie tendencyjnie) migawek jest charakterystyczny dla sowieckiej propagandy. Dla tej ostatniej Ukraina walcząca o oswobodzenie się od wpływów rosyjskich jest państwem faszystowskim, zaś zdrajcy i zwolennicy Rosji są dla tej propagandy niewinnymi ofiarami. To właśnie „pasztet” sowieckiej agentury!

 9. Maja
  | ID: 387e645e | #9

  Jak zwykle niektórzy starają się, żeby dyskusja zboczyła z głównego tematu i żebyśmy zapomnieli o co tak naprawdę chodzi w oświadczeniu OSPN. Powtarzam: głosuj w tych wyborach na PIS! Każdy inny głos jest głosem popierającym obecny układ! A to oznacza demontaż państwa, rozkradzenie do końca majątku narodowego i uczynienie nas pariasami UE, a może nawet kolejny rozbiór Polski.

 10. Anonim
  | ID: c4799cf5 | #10

  @Maja
  Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Sprawa stosunku do Ukrainy jest jednak równie ważnym elementem wizji miejsca Polski w Europie i warunków dla polskiej niepodległości. PiS dosyć jasno, w przeciwieństwie do rozmaitych koniunkturalnych, a nawet prorosyjskich i agenturalnych postaw, określił swoje stanowisko w tej sprawie.

 11. eleonora
  | ID: d3a9015b | #11

  Zdaje się że panowie patrioci przespali całą dekadę?!
  Demontaż państwa rozpoczął się tuż po roku 90, zaraz po dogadaniu się ” waszych” z ” unymi”
  Podpisanie porozumień z UE był ostatnim akordem tegoż demontazu.
  … no chyba, że styropianowi kombatanci nie rozumieją czym jest zrzeczenie się suwerenności na rzecz ponadnarodowych struktur?
  Proszę więc swoje oświadczenia zostawić jako wyraz ogłupienia czy tępoty politycznej, pozwolić poszydzić innym czytającym i nie tłumaczyć się głupio.
  …bo panie Łysiak milczenie czasami naprawdę jest Złotem….

  a godziwości czy uczciwości ( nie mówiąc o pamięci Pomordowanych) uczcie się panowie od prawdziwych Kombatantów

  polecam

  http://marucha.wordpress.com/2014/05/05/nie-profanujmy-tej-rocznicy-rozmowa-z-plk-janem-niewinskim/#more-41653

 12. grzech
  | ID: 5caafda9 | #12

  O ile Platufów trzeba usunąć wiadomo ale żeby zamienić ją z Pisem? Nigdy w życiu. Wiecie co to jest patriotyzm? Niepodległość? Wolność? Jeśli nie to poczytajcie sobie a potem zauważcie co robiły partie okrągłego stołu po dziś dzień (jest okrągłym stołem zarówno PO jak i PiS)
  Gdzie jest wolna Polska?

 13. Anonim
  | ID: c4799cf5 | #13

  To nie ślepota polityczna, tylko manipulacja sowieckiej agentury nakazuje nie odróżniać programów i działań PiS od PO. W tej mętnej wodzie agentura, wraz ze swoimi chłopczykami w nieco przybrudzonych koszulach spod znaku mieczyka Chrobrego (ONR I Ruch Narodowy<???? -jaki on narodowy), chciałaby oddać hołdy Putinowi i przywrócić dawny porządek w tej części Europy co najmniej.

 14. Anonim
  | ID: 5af4a8c4 | #14

  sowiecka agentura
  brunatne koszule
  patrioci polscy, to tylko PIS :)

  Alez muszą się fałszywi kombatanci naharować, oczernić wszelki lud dookoła by przekonać wszem i wobec, że…
  – patrioci to tylko MY!
  ( z marnym efektem)

  A tępy ludek i tak tego nie kupuje
  bez słowa sprzeciwu szanuje żołnierzy podziemia, choć ci często niedopuszczani do głosu
  A jak juz coś napiszą, to większość obywateli w pełni identyfikuje się z Nimi …

  „Dlatego środowiska kresowe nie są podatne na organizowaną przez jedną z partii politycznych kampanię nienawiści przeciwko Rosjanom i Rosji.
  Jan Niewiński, komendant warownej wsi Rybcza na Wołyniu, który przeżył tamte straszne czasy, napisał w opublikowanym nie tak dawno Apelu, że tegoroczne obchody Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian będą oznaczać także sprzeciw
  „wobec obłędnej polityki głównych partii w Polsce reprezentowanych przez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, wspierających ugrupowania postbanderowskie na Ukrainie, siejących nienawiść do Rosji i Rosjan i grożących Polakom rzekomym zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej.
  Uroczystości te nie mogą być zawłaszczone przez żadne ugrupowanie polityczne ani upartyjnione, bowiem jest to wspólna pamięć wszystkich Polaków, kwestia naszej godności, honoru i pamięci o Ofiarach bestialstwa ukraińskich sił faszystowsko-nazistowskich”.

  Koniec. Kropka.
  Prawdziwi kombatanci powiedzieli wam ni mniej, ni więcej
  – na drzewo brzydale :)))

  i po co wam te oświadczenia?

 15. eleonora
  | ID: 5af4a8c4 | #15

  Anonim :
  To nie ślepota polityczna, tylko manipulacja sowieckiej agentury nakazuje nie odróżniać programów i działań PiS od PO. W tej mętnej wodzie agentura, wraz ze swoimi chłopczykami w nieco przybrudzonych koszulach spod znaku mieczyka Chrobrego (ONR I Ruch Narodowy<???? -jaki on narodowy), chciałaby oddać hołdy Putinowi i przywrócić dawny porządek w tej części Europy co najmniej.

  Panie opozycjonisto wymowny!

  Uprzejmie proszę wymienić owe róznice programowe pomiędzy PIS a PO?
  Zdaje się, że pomimo różnic pijarowych głównie, panowie politycy w sprawach ważnych idą rąsia w rąsie.

  – Traktat Lizboński, wyprzedaż stoczni, pakiet klimatyczny( fakt tutaj wystąpiły drobne różnice, kosmetyka)
  Sprawa udziału w zaaranżowanych wojenkach, sprawa więzień CIA, sprawa Ukrainy i poparcie pogrobowców OUN-UPA, kilkuletnia niemoznośc wprowadzenia pełnej ochrony życia, dziwna niemoc w rozliczaniu wszelkich afer, większych czy mniejszych…

  Może więc lepiej jest miewać przybrudzoną koszulę od zakurzonego sumienia czy ślepoty, która dostrzega agenturę wokoło, swojej nie zauważawszy :)

 16. Jacek
  | ID: f1396271 | #16

  @eleonora
  Jakie jest stanowisko OSPN w sprawie okrągłego mebla wiadomo od dawna. Minęło już parę lat od zorganizowanej przez Łysiaka i kolegów konferencji zatytułowanej „PRZEŁAMAĆ ZMOWĘ OKRĄGŁEGO STOŁU” . O tym że należy to zrobić i w jaki sposób dyskutowało w Głuchołazach kilkuset zainteresowanych gości. http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=156 Parę innych imprez prowokujących do dyskusji w tym temacie zostało w między czasie zorganizowanych co można zobaczyć w okolicach powyżej przytoczonego adresu. Można kogoś lekceważyć, no ale nie przesadzajmy.

  Obecnie sytuacja stała się bardzo już niebezpieczne dla Polski ( a więc i dla każdego z nas ) Uścisk „przyjaźni” obu naszych sąsiadów na naszym gardle wcale nie zelżał, a wręcz przeciwnie mocniej się zacisnął. Z tego powodu popieram nawet SLD (przed paru laty nie do pomyślenia), bo broni ECO przed sprzedażą, broni nas przed wprowadzeniem cen na ciepło takich jakie są w kraju potencjalnego nabywcy ciepłowni.

  Podobnie ma się sprawa z PiS. Czy Którakolwiek z powstających czy istniejących partyjek ma fizyczną możliwość, potencjał, by wyzwolić nas z ramion PO? Bez żartów.
  To sympatyczne, ze młodzi cokolwiek robią, ze nie wszyscy wyjeżdżają, ale …
  Aby RN rozwinął się jak należy, okrzepł i dojrzał do tego by sprawy wziąć w swoje ręce, a równocześnie pozbył się przynajmniej opinii o podejrzanego autoramentu kierowcach z tylnego siedzenia potrzeba mu jednego. Czasu wzrastania. Ale do tego potrzebne jest odsunięcie PO od możliwości dalszego niszczenia Kraju i Narodu.

  Jedynym narzędziem zdatnym do tego celu jest PiS. Wydaje mi się, że to się rzuca w oczy.

  Oczywiście zaraz potem trzeba będzie przypilnować to towarzystwo. Trzeba będzie zbudować i uruchomić odpowiednie do tego celu struktury, lecz będzie to znacznie łatwiejsze niż podobne próby czynione w stosunku do PO, partii skrajnie bezczelnej.

  Przy takich właśnie pracach wszystkie pozostałe partie (bardziej i mniej patriotyczne) będą mogły wzrosnąć, umocnić się i dojrzeć. Na jako tako ucywilizowanej scenie politycznej.

  Głosowanie na kogokolwiek poza PiS, to praktycznie głosowanie za PO, bo po naszej stronie zawsze było duże rozdrobnienie i wyborcy leniwi oraz niezdecydowani. Tamci są zdyscyplinowani, karni, a czasem nawet dobrze postraszeni.

  Trzeba sobie z tego zdawać sprawę.

 17. Irena
  | ID: 09168def | #17

  @grzech.Skoro nie pisowcy,to na kogo zaglos0wać aby nam sie zmieniło i poprawiło.kompletny metlik mam.Bokser by mi odpowiadał, bo tu chyba tylko sila w rachube wchodzi.

 18. eleonora
  | ID: cdc29b02 | #18

  @Jacek

  Brałam udział w konferencji ” Przełamać zmowę Okrągłego Stołu”

  Ale, jak panowie chcecie przełamać tę zmowę, skoro namawiacie usilnie do głosowania na jednych z uczestników zapewniając ciągłość tegoż mebla?
  To jakiś Matrix:)

  To co? Mam nad takimi oświadczeniami zapłakać? Jasno piszę, że są głupie. Głośno i dobitnie.

  Panie Jacku, a proszę mi powiedzieć co może poseł zakleszczony w unijnym parlamencie?
  Przecież pan wie, że tak naprawdę Unią rządzą komisje i komisarze, całkiem niedemokratycznie wybierani.
  Ci biedni posłowie z tej demokracji mają 3 minutowy czas do wypowiedzenia własnego zdania, którym i tak nikt się nie przejmuje:)

  Tacy z panów demokraci??
  Kandydaci walczą o apanaże więc mogą mówić co im ślina na język przyniesie, ale panowie?

  Zgadzam się że RN musi mieć czas, by mógł wzrastać i okrzepnąć.
  Przed oczyma mam Węgrów ( na których ochoczo się powołujecie)
  Ale czy tam z prawej strony walono w Orbana?
  A u nas proszę poczytać co tzw prawica wygaduje na RN
  Panowie również.
  Najchętniej widzielibyście ich na dwa metry pod ziemią….
  A to są młodzi ludzie, może warto by było ich wesprzeć zamiast pookragłostołowców ochoczo zrzekających się suwerenności?

  Bo PIS nic nie zrobi, nic.
  Pan o tym wie, podobnie do mnie.
  Z tą różnicą, że ja mówię o tym głośno, a panowie znowu wpadli w koniunkturalizm.
  Zawsze z wiatrem.

 19. eleonora
  | ID: cdc29b02 | #19

  Przypadek ECO jasno ukazuje nam sytuację, w której się znaleźliśmy.
  Jak donosi prasa:

  PIS chce sprzedaży ECO ale inaczej

  „Radni PiS w przeciwieństwie do innych opozycyjnych partii uważają, że miejskie udziały w ECO należy sprzedać. Ale również krytykują fakt ukrywania przez prezydenta Opola wyceny spółki.
  Problemem jest też sposób, w jaki miasto udziały chce sprzedać. Jeszcze przez dwa tygodnie czeka na oferty od zainteresowanych firm, później z wybranymi rozpocznie negocjacje.

  Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15285796,PiS_chce_sprzedazy_ECO__Ale_inaczej.html#ixzz328f5PTSD

  Mamy więc szkolny przykład, jaka to partia zdatna do obrony polskości.
  Nie pamięta pan rządów tychże?
  Kłótni pomiędzy LPRem Samoobroną, a PISem w sprawie sprzedaży elektrowni Dolna Odra, czy przewałek ze Stoczniami?
  Jedni chcieli sprzedać do Donbasu, a drudzy do Dubaju
  (czy na odwrót, jak to z PO-PISem bywa)?

  Może pan Jacek & spółka pragną drogo sprzedać swoją cenne skórki :)
  Bo o suwerenności przy tej partii- zapomnijcie:)

  Macie jaskrawy przykład suwerenności w decyzjach:

  „PKN Orlen w grudniu 2006 roku kupił za 2,34 mld dolarów udziały od holenderskiej spółki Yukos International BV w rafinerii Możejki
  (pozostałość po koncernie Yukos Michaiła Chodorkowskiego).
  Niestety od tego czasu pasmo nieszczęść związanych z tym zakupem tylko rosło, podobnie jak koszty związane z litewską akwizycją”

  Ruski czekista Putin pogonił zacnego dwu paszportowca Chodorkowskiego.
  Podobnie do Wałęsy, zapragnął puścić gościa w skarpetkach
  Więc nasze ” patriotyczne duszeńki” jak na rozkaz wsparły biedaka
  I kupiły jego upadające, a nam niepotrzebne przedsiębiorstwo.
  Za naszą forsę
  … ale co tam!
  Hojność się liczy!
  Polak potrafi!

  Pozdrawiam.

 20. Jacek
  | ID: a074a9aa | #20

  Pani Eleonoro

  Po pierwsze
  pisząc:

  proszę mi powiedzieć co może poseł zakleszczony w unijnym parlamencie?
  Przecież pan wie, że tak naprawdę Unią rządzą komisje i komisarze, całkiem niedemokratycznie wybierani.
  Ci biedni posłowie z tej demokracji mają 3 minutowy czas do wypowiedzenia własnego zdania, którym i tak nikt się nie przejmuje:)
  Tacy z panów demokraci??

  Sugeruje Pani, że to OSPN zorganizował parlament eurosojuza?

  Nam się wydaje, że lepiej się tam sprawdzi starszy doświadczony gość niż młodzik. A co do tych „biednych posłów” to chyba Pani raczysz żartować. Są w super sytuacji: Za nic nie odpowiadają, bo nie mają nic do gadania, a forsa – i to jaka – leci. I to kolejny powód, aby tam nie posyłać młodych z RN. Nadmiar gotowizny już niejednego o kompletny upadek moralny przyprawił, a starym wyjadaczom już nic nie zaszkodzi.

  Parlament Europejski to sposób na budowanie elektoratu popierającego budowanie Eurokołchozu, mającego w przyszłości być inkorporowanym do jednego globalnego superpaństwa będącego tak naprawdę superobozem koncentracyjnym. Z tego powodu do PE należy kierować przede wszystkim osoby przeciwne eurointegracji., po to by sypały piasek w tryby tej maszynerii.

  Obecna kampania ma jednak znaczenie przede wszystkim jako przygotowanie do wyborów sejmowych i samorządowych.

  Tak na poważnie. Na całej przestrzeni naszej 25 letniej „wolności” tylko za czasów rządów PiS, PKB wzrastało, a zadłużenie spadało. To chyba jest jakiś powód, aby tę partię poprzeć.

  Po drugie
  pisząc:

  Może pan Jacek & spółka pragną drogo sprzedać swoją cenne skórki :)
  Bo o suwerenności przy tej partii- zapomnijcie:)

  coś się chyba Pani „pozajączkowało”. Nie rozumiem co mogą mieć do sprzedania i komu, stojący już nad grobem staruszkowie. Bardzo proszę o rozwinięcie tego tematu, bo doprawdy trudno się ustosunkować.

  Powtórzę może na wszelki wypadek coś co już pisałem: PiS to naszym zdaniem jedyne narzędzie nadające się do przerwania niszczycielskiej działalności PO. Jedyny sposób na przerwanie niszczenia Kraju i Narodu.

  Pomimo licznych pretensji jakie mamy do tej partii.

 21. Jacek
  | ID: a074a9aa | #21

  @eleonora

  Pani Eleonoro
  pisząc :

  proszę poczytać co tzw prawica wygaduje na RN
  Panowie również.
  Najchętniej widzielibyście ich na dwa metry pod ziemią….

  Znowu coś nie tak Pani doczytała, albo zobaczyła. Wiele razy popieraliśmy działania i nawet powstawanie prawicowych organizacji. Tu odeślę do relacji na naszej stronie http://www.ospn.opole.pl . Bardzo proszę znaleźć tam tekst zalecający zakopywanie RN nawet na 20 cm pod ziemią, albo nas tu elegancko przeprosić.

  Pisze też Pani:

  panowie znowu wpadli w koniunkturalizm.
  Zawsze z wiatrem.

  Co rozumiem, że Pani zdaniem aktualnie jest koniunktura na PiS. Wydaje się Pani, że we wszystkich komunikatorach aktualnie nie ma nic innego jak tylko reklamowanie na rozmaite tej partii od rana do wieczora.

  Chyba żyjemy w dwóch zupełnie różnych krajach.

  Ja mieszkam w takim, gdzie stale i wszędzie pluje się tylko i wyłącznie na PiS. O opluwaniu jakiejkolwiek innej partii nie słyszałem. Kompromitowaniem PO zajmują się wyłącznie jej właśni kandydaci do unijnej kasy. Wynajęto już nawet jakiegoś zagranicznego czarnoksiężnika, aby nawet kompletnych kretynów przekonać jak przerażającym człowiekiem jest Jarosław Kaczyński.

  Popieranie PiS w takiej atmosferze nazywa Pani Szanowna KONIUNKTURALIZMEM?

  To albo ja nie wiem co ten wyraz oznacza, albo jedno z nas ma nie najlepszy kontakt z rzeczywistością

  Powołuje się Pani w swojej wypowiedzi na pewien portal. Dlaczego akurat na ten? Znana jest Pani nasza o nim opinia, której tu nie przytoczę, bo nie chcę być ich kolejną sądową ofiarą. Czy taka była może Pani intencja? Sprowokować proces? Czy może po prostu innych źródeł nie darzy Szanowna Pani takim zaufaniem? Daleki jestem od opinii, że jest to Pani jedyne źródło.

  Pisze Pani:

  Mamy więc szkolny przykład, jaka to partia zdatna do obrony polskości.
  Nie pamięta pan rządów tychże?
  Kłótni pomiędzy LPRem Samoobroną, a PISem w sprawie sprzedaży elektrowni Dolna Odra, czy przewałek ze Stoczniami?
  Jedni chcieli sprzedać do Donbasu, a drudzy do Dubaju

  Polecam lekturę „Przemysłu pogardy” Sławomira Kmiecika, aby przypomnieć sobie w jakich warunkach, w jakiej atmosferze rządził PiS. Ja pamiętam ten bezprecedensowy w swym chamstwie jak i w swej totalności atak mediów zarówno polsko języcznych jak i innych. Nikomu w kraju nie przychodziło jednak w tedy do głowy, że jeśli naszego premiera, czy prezydenta tak strasznie krytykują Niemcy czy Rosjanie, to chyba działa on w interesie Polski, a przeciwko ich interesom. Taki elementarny w swej logiczności wniosek jest niestety obcy większości obywateli.

  Czy jakaś inna partia była tak strasznie poniewierana przez obce media?

  A z jakiego powodu Orban jest czarną owcą w Brukseli?

  Państwa nie mają przyjaciół. Państwa mają interesy. Kto dbając o swoje psuje im ichnie ten jest wrogiem. Kto się im wysługuje jest klepany po plecach, a często i finansowany.

  Powtórzę może na wszelki wypadek coś co już pisałem: PiS to naszym zdaniem jedyne narzędzie nadające się do przerwania niszczycielskiej działalności PO. Jedyny sposób na przerwanie niszczenia Kraju i Narodu.

  Pomimo licznych pretensji jakie mamy do tej partii.

  A jeszcze wracając do poprzedniego zarzutu. Koniunkturalizm może Pani zobaczyć tu

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12672&Itemid=100

  To jest popieranie kogoś kto z całą pewnością zwycięży. No, ale my takiej postawy jako idącej na łatwiznę nie popieramy.

 22. eleonora
  | ID: 1c20d8df | #22

  @Jacek

  „Nam się wydaje, że lepiej się tam sprawdzi starszy doświadczony gość niż młodzik”

  Wprowadzacie panowie kryteria wiekowe?
  że niby lepszy starszy ( bo mądrzejszy) od młodzika?
  To proponuję wystawic kandydaturę pana Zycha, co się szczypać :)
  a SLD ma swojego Cioska nieśmiertelnego…

  „Z tego powodu do PE należy kierować przede wszystkim osoby przeciwne eurointegracji., po to by sypały piasek w tryby tej maszynerii.”

  – rozumiem, że panowie z PISu wszyscy jak jeden mąż zagłosowali przeciw eurokołchozowi?
  ….taaa….

  „Tak na poważnie. Na całej przestrzeni naszej 25 letniej „wolności” tylko za czasów rządów PiS, PKB wzrastało, a zadłużenie spadało. To chyba jest jakiś powód, aby tę partię poprzeć”

  – A pamieta szanowny pan Jacek te niekończące się kłótnie pomiedzy LPRem a PISem o dodatki dla najuboższych Polaków.
  Chodziło o jakieś śmieszne jednorazowe kwoty dla najuboższych emerytów.
  Jak pańscy milusińscy bronili się zaciekle tłumacząc, że jak rozdamy owe nadwyżki to budżet runie….
  Ale na Możejki Chodorkowskiego kasa była….
  Tyle mieli Polacy z tego wzrostu. Fige.

  „Nie rozumiem co mogą mieć do sprzedania i komu, stojący już nad grobem staruszkowie. Bardzo proszę o rozwinięcie tego tematu, bo doprawdy trudno się ustosunkować.”

  – ochhh z tymi staruszkami to gruba przesada.
  Sądząc po hałasie jaki panowie tworzycie, bynajmniej wirtualnie ( ruska agentura, ludzie Putina, wojskówka itp)
  To z was jeszcze całkiem dziarskie dziadki :)

 23. eleonora
  | ID: 1c20d8df | #23

  @Jacek

  Pan Jacek dobrze wie który z was rozpisuje się na temat ” brunatnych koszul”
  Uspokójcie wariata, wówczas moje pretensje znikną :)

  „Co rozumiem, że Pani zdaniem aktualnie jest koniunktura na PiS. Wydaje się Pani, że we wszystkich komunikatorach aktualnie nie ma nic innego jak tylko reklamowanie na rozmaite tej partii od rana do wieczora. ”

  – No nie, proszę zauważyć, że reklamują jeszcze JKM :)
  Jako przerywnik pomiędzy PO-PISem
  Taki nieszkodliwy, wrzeszczący pan z muchą.
  Ale o młodzieży, która rozpoczyna swój długi marsz…sza!

  „Powołuje się Pani w swojej wypowiedzi na pewien portal. Dlaczego akurat na ten? ”

  – Bo w Gazecie Polskiej ( i inn) odnajduję tylko to:

  „Były prezydent Gruzji wspominał przyjazd Lecha Kaczyńskiego wraz z innymi przywódcami krajów europejskich do Gruzji w 2008 r.

  Nigdy nie zapomnę momentu, kiedy wylądował na naszej ziemi i poprosił o pokazanie miejsca, gdzie byli rosyjscy okupanci. Zmierzaliśmy tam z narażeniem życia. Gdy rozległy się strzały, wszyscy padli na ziemię. Jedynie prezydent Kaczyński stał w miejscu z ogromną dumą na twarzy, z pełną odwagą – dodał Saakaszwili”

  „Polecam lekturę „Przemysłu pogardy” Sławomira Kmiecika, aby przypomnieć sobie w jakich warunkach, w jakiej atmosferze rządził PiS.

  – I znowu proponuję swoje oczęta skierować na Węgry i Orbana.
  Jak go tamtejsze media traktują?
  I dlaczego naród w większości za nim stoi, podczas wyborów 48%
  Ale czy widział pan, żeby Orban poszukiwał nieslubnych dzieci koalicjantów z Jobbiku?
  Czy wygaduje o nich bzdety?
  Proszę sobie dobrze przypomnieć
  Jaki udział w tym medialnym szaleństwie miał sam pan prezes & spółka.
  Prowokowanie afer gruntowych i innych….

  „PiS to naszym zdaniem jedyne narzędzie nadające się do przerwania niszczycielskiej działalności PO. Jedyny sposób na przerwanie niszczenia Kraju i Narodu.”

  – I w tym różnimy się pięknie.
  Moim zdaniem PIS jest tylko prawym odbiciem PO.
  Obie partie swój zywot rozpoczynały przy Okrągłym Stole.
  Tam rozpoczął się marsz ku zniszczeniu Polski.
  I żadne patriotyczne slogany tego nie zmienią.
  Zmienią to ( być może) nasze dzieci lub/i wnuki.
  Nie my.
  Z PISem czy PO.

  Pozdrawiam

 24. eleonora
  | ID: 1c20d8df | #24

  @Jacek

  Przeczytałam prof Dakowskiego.
  Mądrze rzecze.
  Może faktycznie pora na kolana?

  II Edycja 31 maja AD. 2014 (sobota) CZĘSTOHOWA

  godz. 10.00 Msza św. w klasycznym rycie rzymskim Jasna Góra (Wieczernik) [chodzi o Mszę Wszechczasów md]

  godz. 11.30 rozpoczęcie Kongresu

  miejsce: Akademia Polonijna ul. Puławskiego 4/6 Częstochowa

  PROGRAM:

  ks. dr Ryszard Raczkiewicz

  “Chrystus Król czy Sługa ? – uzasadnienie królewskiej godności Jezusa Chrystusa”

  ks. Jacek Bałemba SDB

  “Liturgia rzymska publicznym głoszeniem chwały Chrystusa Króla”

  ks. dr Roman Piwowarczyk

  “Współczesna globalizacja a Powszechność Kościoła”

  dr Stanisław Krajski

  “Kto powinien być Królem Polski Matka Boża czy Chrystus? Czego chcieliby masoni?”

  prof. Andrzej Flaga

  “Zmagania o Polskę Chrystusową”

  ks. Leopold Powierża

  “Społeczne Panowanie Chrystusa Króla w kontekście aktualnej sytuacji Kościoła”

  Podsumowanie i wnioski

  PROGRAM ARTYSTYCZNY:

  Jerzy Zelnik – Aktor i Reżyser

  Ja tam będę, mamy więc szansę dokończyć dyskusję.
  Zapraszam.

 25. Anonim
  | ID: 77a4c923 | #25

  @eleonora
  Witamy rydzykową swołocz. A gdzie cię wywiało? Pewnie po instrukcje do Moskwy.

 26. anonim
  | ID: f31c0646 | #26

  Obojętnie gdzie, kiedy i z kim…… Polska nie będzie NIGDY dobrze rządzona.
  Otto Bismarck już wtedy to wiedział.

  Pozdrawiam wszystkich

Komentarze są zamknięte