Belgia legalizuje eutanazję dzieci

Autor Obywatelski1

strzykawkaParlament belgijski przyjął dziś przepisy legalizujące eutanazję dzieci. Jako jedyny kraj na świecie Belgia nie ogranicza prawa do eutanazji barierą wieku. Nawet w niezwykle liberalnej Holandii prawo do eutanazji mają dzieci dopiero powyżej 12 roku życia.

Legalizacja eutanazji przyjęta została zdecydowaną większością głosów – pomysł poparło 86 deputowanych, 44 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

Przyjęta dziś ustawa dopuszcza eutanazję dziecka, jeśli lekarz uzna, że jest ono nieuleczalnie chore, a jego cierpień nie sposób uśmierzyć. W takich przypadkach w Belgi na życzenie dziecka, za zgodą jego rodziców będzie przeprowadzana eutanazja.

mw

  1. Irena
    | ID: ce367e0a | #1

    Bez Boga Ani do proga -mówi stare przysłowie…..Stosowanie eutanazji na dzieciach,..którą przegłosowano, …Nic dobrego dla państwa Nie przyniesie…
    .Belgia,jako państwo, po prostu zniknie z mapy …. Życie daje tylko Bóg , a Nie lekarz, Nie poseł, Nie polityk. Szkoda,ze nie wpadli na pomysł ulepienia z gliny człowieka i spróbowali tchnąć zycia.Ale wiedzą,że są bezsilni i nie eksperymentują.Ale zabrać zycie dziecku, to juz łatwo przychodzi.Jest to oznaka bezmyslnosci,lenistwa i wygody, ale takze lekarskiej łapczywosci na pieniadz z wszelkimi korporacjami medycznymi. Lekarze to panowie życia i śmierci. co widzimy i u nas.

Komentarze są zamknięte