Solidarna Polska chce upamiętnienia Romana Dmowskiego

Redaktor Obywatelski1

Dmowski i kibiceSolidarna Polska przygotowała projekt uchwały upamiętniającej 150. rocznicę urodzin oraz 75. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego. Dzisiaj dokument zostanie złożony na ręce Marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

Jutro Sejm przyjmie przez aklamację uchwałę z okazji 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Ponadto, w przeciągu ostatniego roku, polski parlament uznał zasługi ponad 50. postaci historycznych. Solidarna Polska wyraża uznanie, że takie upamiętnienia mają miejsce. Niestety, polscy parlamentarzyści zapomnieli, że w bieżącym roku obchodzimy 150. rocznice urodzin oraz 75. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego.

W ocenie Solidarnej Polski przykre jest, że bieżące spory polityczne i emocje wpływają na fałszowanie polskiej historii. Skoro Roman_Dmowskipamiętamy o 50-ciu różnych postaciach historycznych, a zapominamy o Romanie Dmowskim, to nie jest to nic innego jak próba wyrzucenia legendarnego przywódcy endecji na śmietnik polskiej historii. Na takie działanie nie zgadza się Solidarna Polska.

Całe życie Romana Dmowskiego to podręcznik patriotyzmu i przykład jak być prawdziwym mężem stanu. Jego życiorys jasno wskazuje, jak w naprawdę trudnych historycznie i politycznie czasach walczyć o sprawy najważniejsze – najpierw o odrodzenie Polski, a później o siłę Rzeczpospolitej. Jeżeli polski parlament o tym zapomina to można to odebrać jako próbę fałszowania naszej historii.

Nie ma współczesnej Polski bez Romana Dmowskiego, nie ma zwycięskiego 1918 roku, nie ma siły II Rzeczypospolitej, nie ma siły polskiej gospodarki w Dwudziestoleciu międzywojennym, nie ma wspaniałego wychowania młodzieży, która później walczyła na wszystkich frontach, m.in. w drugiej wojnie światowej, czy w powstaniu warszawskim. Bez wkładu Romana Dmowskiego w wychowanie wielu pokoleń Polaków, nie byłoby także żołnierzy wyklętych, czy podziemia antykomunistycznego po wojnie.

Roman Dmowski to przykład człowieka, który bezinteresownie poświęcił całe swoje życie Polsce i pamięć o nim jest obowiązkiem polskiego parlamentu.

biuro prasowe, red

  1. Kapą
    | ID: 2a69c2fc | #1

    lewaczki się uruchomią i wraz z PO odrzucą projekt… po co czcić kogoś, dzięki komu mamy Polskę…. ech….

Komentarze są zamknięte