Artur Zasada liderem listy opolsko-dolnośląskiej Polski Razem do PE. Czy to Mission Possible?

Niezależna Gazeta Obywatelska8

ZASADALiderem listy do Parlamentu Europejskiego z Opolszczyzny będzie obecny europoseł Artur Zasada, który odszedł z PO. Informację tą potwierdza NGO rzecznik prasowy europosła Artur Matyszczyk. Pojawiły się od kilkunastu dni billboardy w Opolu z wizerunkiem europosła Zasady z tajemniczym hasłem „Mission S3 Possible”. Można je zobaczyć w stolicy Polskiej Piosenki przy ul. Licealnej, 1 Maja czy Luboszyckiej. Były widziane również w Kędzierzynie-Koźlu. Sam Zasada przyjechał 15 stycznia wraz z Jarosławem Gowinem, gdzie brał udział w debacie na Uniwersytecie Opolskim.

– Chcę powiedzieć, że Polska Razem będzie zdecydowanie sprzeciwiać się wszelkim próbom podnoszenia podatków – zapewniał były szef resortu sprawiedliwości. – To co proponuje koalicja rządowa, to jest sposób na zadławienie rozwoju gospodarczego i równocześnie sposób na to, żeby z naszych portfeli niknęły kolejne kwoty – mówił wówczas Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Po wizycie w Opolu udali się panowie do Wrocławia. Tam spotkali się mieszkańcami w Klubie Historycznym „Konspira”.

Kim jest Artur Zasada?

Ls3-Artur Zasadaat 44, mgr prawa, menedżer, były szef klubu radnych PO w Zielonej Górze, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, były członek Rady Powiatu i Rady Regionu Lubuskiego PO, współtwórca programu Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych 2006 roku. Artur Zasada do PE startował z pozycji drugiej na liście w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim. Teraz będzie liderem okręgu opolsko-dolnośląskim.

Pomysłodawca nowatorskich rozwiązań dotyczących finansowania miejskich inwestycji, prekursor idei powszechnego dostępu do bezprzewodowego internetu.  W Parlamencie Europejskim widzi szansę na skuteczny lobbing i promocję regionów lubuskiego i zachodniopomorskiego, zwłaszcza w kontekście polskiej prezydencji Unii Europejskiej w 2011 roku. – jak chwali się na swojej stronie europoseł.

W Brukseli i Strasburgu pracuje w Komisji Transportu i Turystyki, oraz w Komisji Rolnictwa. Jest także wiceprzewodniczącym Delegacji Parlamentu Europejskiego ds Kontaktów z Japonią. Wolny czas lubi spędzać z rodziną. Ojciec 5-letniego Emila i  kilku miesięcznej Anieli.

– Miłośnik mocnego rocka, amatorsko trenujący boks, instruktor strzelectwa sportowego, pasjonat internetowej gry hattrick. Kilkakrotnie mieszkał i uczył się w Londynie. W teście dziennikarskim uznany za lubuskiego kandydata do Parlamentu Europejskiego, który najlepiej zna język angielski. – możemy przeczytać na www.arturzasada.pl.

Czy to będzie Mission Possible?

– Dwaj bracia mojej mamy byli komandosami – teraz ja dostałem takie „zadanie specjalne” na Dolnym Śląsku – napisał niedawno na  portalu społecznościowym Artur Zasada, który skupi zapewne główną uwagę na ten region. W obecnej ordynacji  wyborczej do Parlamentu Europejskiego – jest wpisana zasad im liczniej udamy się 25 maja do urn, tym większe liczba europosłów zasiądzie w Parlamencie Europejskim. W 2009 roku frekwencja wyborcza w naszym okręgu nr 12 wyniosła jedynie 22,77%, podczas gdy w okręgu warszawskim, gdzie padł absolutny rekord frekwencyjny – aż 38,92%. Szerzej o tym pisze na NGO Małgorzata Wilkos. Na rynku opolskim największym konkurentem Zasady będzie Danuta Jazłowiecka niedawna koleżanka partyjna, o której elektorat będzie zabiegać. Natomiast liderem listy PO będzie Jacek Protasiewicz. Nie znamy jeszcze lidera PiS z naszego okręgu. Obecny europoseł prof. Ryszard Legutko prawdopodobnie będzie startował z małopolski. Kandydatem SP będzie Beata Kempa.  Natomiast jeśli kandydat poważnie myśli o głosach opolan to hasłem budowy drogi ekspresowej S3 przechodzącej przez dolnośląskie i lubuskie nie podbije Opolszczyzny.

tk, arutrzasada.pl

 1. Irena
  | ID: 643ea729 | #1

  A co ten pan wniosł do zycia okregu opolskiego.? Jakoś cicho o nim było. Nie ma innego kandydata? jedne i te same osoby z Partii Miłości,a .. one juz sie zuzyły,..trzeba nowych kandydatów…,jest mnóstwo wykształconych ……,przeciez tu sa uczelnie…,tu profesorowie.
  To oni niczego nie nauczyli ?????? .A PO juz nam bokiem nie wychodzi?? Ci ludzie sie nie sprawdzili….jeszcze tego nie wiemy?? Naiwnych nie sieja.

 2. JT
  | ID: a4bfb20d | #2

  http://fakty.interia.pl/polska/news-bienkowska-trudna-sytuacja-na-kolei-dotyczy-3-proc-pociagow-,nId,1092577

  a miała być królowa elżbieta- ALE JAJA ;)

  Doniek skróc tą kadencję sejmu i wstydu oszczędź. Kompromitacja za kompromitacją .Nieudolność za nieudolnością

 3. Iza z Opola
  | ID: 9483ae02 | #3

  Nie przekonuje mnie ta kandydatura. Dlaczego znowu ma startować „spadochroniarz”? Czy w Opolu nie ma wiarygodnych działaczy z prawdziwym autorytetem? Dlaczego nie wystartuje np. Wiesław Ukleja albo Janusz Sanocki?

 4. ely
  | ID: 24d1c9a3 | #4

  W okresie II RP w latach 1918-1939 w Polsce zbudowano Centralny Okręg Przemysłowy, wzniesiono Gdynie jako duży, nowoczesny port, Polska sie rozwijała, co zrobiono po 1989 r. zaczęto zwijać panstwo polskie w terenie, wyprzedawano wszystko co miało jakąś wartość, bez budowania nowych zakadów, miejsc pracy. Na eksponowane stanowiska , dobrze płatne pchaja się ” miernoty”, które oprócz gadania na okrągło nic soba nie przedstawiają. Państwo polskie miernotami stoi, którzy dla własnych karier i interesów zrobia wszystko.
  Zblizaja się wybory i warto zastanowić sie , kto i która partia przez okres jaki była u władzy co zrobiła w trakcie swoich rzadów . Premierzy po 1989 r. ( 24 lata rządów ) :
  – T.Mazowiecki, H.Suchocka, Jan K.Bielecki, Jerzy Buzek, Donald Tusk – 14 lat, UW, KL-D,AWS,PO
  – J.Oleksy ,Wł. Cimoszewicz, L. Miller, M.Belka – 6,5 roku, SLD
  – W. Pawlak – 1,5 roku PSL
  – J.Olszewski, Marcinkiewicz, J.Kaczyński – 2,5 roku PC, PIS

 5. Irena
  | ID: e7eb9f35 | #5

  @ Pani Iza z Opola. Tak,spadochroniarze nic nie wniesli dla regionu opolskiego.
  Gonic ich z urzedów……Kandydatury ,które Pani wskazuje są zapewne korzystniejsze dla regionu…… Ale tutaj beton stary rzadzi,….trudno go skruszyć. pozdrawiam

 6. Paweł
  | ID: a4bfb20d | #6

  Pamiętać należy że Gowin głosował w sejmie za POdniesieniem wieku emerytalnego – w przypadku kobiet aż o 7 LAT ! ! ! ! ! ! ! !

  Gowin nie popiera likwidacji „śmieciówek”. Gowin POpiera piramidę kapitalizmu , turbokapitalizm etc.

  Dobrze że te małe partyjki razem z PSLem nie przekroczą progu wyborczego !

 7. Paweł
  | ID: a4bfb20d | #7
 8. Anonim
  | ID: 9b9acdd7 | #8

  @ely

  Droga Pani port Gdynia został wydzierżawiony w zamian za budowę, Polska poza podatkami nie miała z jego obsługi nic. Linia węglowa tak samo. COP był nastawiony jedynie na produkcje zbrojeniową, nie był w stanie utrzymać się w normalnym kraju, który przeznaczałby normalne środki na armię, a nie na kolosa na glinianych nogach jakim było Wojsko Polskie. Jaki inny kraj poza reżimami jak III Rzesza i ZSRR przeznaczał 50% budżetu na wojsko?

  Wszystkie monopole były zastawione (spirytusowy, zapałczany, solny, tytoniowy).

  II RP to było bagno z korupcją, prywatą, mordowaniem przeciwników politycznych, obozem koncentracyjnym, magnaterią jak w XVII wieku i gigantyczna bieda. Dość powiedzieć, że ubezpieczenie zdrowotne to miało 6% obywateli. Wystarczy poczytać ówczesne roczniki statystyczne.

  Wolę obecny czas, gdy przynajmniej na wsiach nie dzieli się zapałek na cztery naprawdę a nie we frazesach ludzie umierali z głodu. I to nie jest mit o II RP, bo ta było naprawdę dnem.

Komentarze są zamknięte