Modlitewnik dla rodziny

Autor Obywatelski2

panie_blogoslaw_ten_dom_maxNakładem wydawnictwa Jedność ukazał się modlitewnik dla rodziny „Panie, błogosław ten dom”. To piękne wydawnictwo, w twardej oprawie ze złoceniami, liczące 512, wielkości 16,5 na 23,5 kosztuje tylko niecałe 20 zł – co sprawia, że jest doskonałym prezentem. Tym bardziej, że publikacja ma imprimatur z 23 października 2013, oraz zawiera modlitwy po polsku i łacinie.

„Modlitewnik zawiera: Prawdy wiary i kompendium Katechizmu. Modlitwy na każdą życiową sytuację. Litanie do Matki Bożej i świętych. Droga krzyżowa i Różaniec z rozważaniami. Szczegółowy rachunek sumienia.

Najważniejsze modlitwy Kościoła” po polsku i łacinie. Obrzędy „chrztu, ślubu, bierzmowania. Błogosławieństwa okolicznościowe. Obrzęd nawiedzenia wizerunku” Matki Boskiej. Informacje o tym jak powinna wyglądać Wigilia w polskim domu. Informacje o przebiegu wizyty duszpasterskiej. Teksty i nuty 50 kolęd.

Publikacje rozpoczynają informacje o powołaniu do świętości, i modlitwie w życiu chrześcijanina, oraz porady jak żyć po chrześcijańsku. Po nich następuje streszczenie doktryny chrześcijańskiej, opis sakramentów, prawdy wiary, przykazania, nauczanie o małżeństwie, pokucie, odpustach, cnotach, działaniu Ducha Świętego, grzechach.

W części z modlitwami po polsku i łacinie, po każdej modlitwie następuje tekst opisujący historie i teologiczne znaczenie konkretnej modlitwy. Modlitw codziennych jest ponad 40, modlitw popołudniowych dwie, wieczornych sześć.

W kolejnych rozdziałach znajdują się modlitwy i rytuały spowiedzi, mszy, sakramentów, adoracji. I kolejnych kilkaset modlitw do Osób Trójcy, za pośrednictwem Matki Boskiej, i świętych. Modlitwy w rożnych intencjach, błogosławieństwa. Opisy innych rytuałów w życiu katolickim. Publikacje kończą teksty modlitw.

Jan Bodakowski

  1. Irena
    | ID: 72347710 | #1

    Modlitewnik jest potrzebny. Bowiem w ksiegarniach nie widze wielkiego wyboru. A tresc w nim ciekawa,rozbudowana. Czytac,modlic sie. Bo tego potrzebujemy.

  2. | ID: fd19e400 | #2

    Z pewnościa to jest dobra książka!
    Jednakże nie ma w artykule wzmianki,jak zamówić korespondencyjnie ten utwór!-Szkoda!

Komentarze są zamknięte