Podróże Opolan: Etiopia to nie był sen – Spotkanie z Ireną Hodowaniec

Autor Obywatelski1

etiopia-goryJuż dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: Podróże Opolan – dalekie i bliskie. Tym razem Irena Hodowaniec opowie o swojej podróży do Etiopii. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.30 w sali spotkań MBP Filia nr 4 na Pl. Józefa Piłsudskiego 5-6/ I piętro. Moderatorem spotkania będzie Tadeusz Jacek Rogoża. Wstęp wolny.

IRENA HODOWANIEC – na co dzień geodeta-kartograf, w każdej wolnej chwili śpiewający globtroter. Kocha spędzać czas z naturą, nazywa siebie „włóczykijem z gitarą”. Kobieta czterech żywiołów (rajdy, góry, podróże, rejsy). Uczestniczka wielu imprez off-roadowych (np. w Karpatach ukraińskich) oraz trekkingów górskich (Tatry, Alpy, Dolomity). Wędrowanie to jej pasja. Trochę swojej muzycznej duszy zostawiła we Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Rosji, na Ukrainie, Malcie, a nawet w Kanadzie. Jednak najdłużej w jej sercu pozostanie ziarenko piasku z afrykańskiego buszu…

TADEUSZ JACEK ROGOŻA – turystykę uprawia od ponad pół wieku i łączy ją z krajoznawstwem. Poznawanie kraju rozpoczął od ukochanego Opola, gdzie po kursie uzyskał uprawnienia przewodnickie. Później zainteresowała go Ziemia Opolska, a następnie obszar całego Śląska. Odwiedził około dwudziestu państw europejskich. Był też w Izraelu i Turcji.

Redakcja

  1. Irena
    | ID: d952ad83 | #1

    Opolanie to ruchliwi mieszkańcy.Spotkanie zapewne będzie fascynujące.Niech turystyka ma zwolenników.

Komentarze są zamknięte