Kard. Dziwisz: Kościół w Polsce jest Kościołem zdrowym

Redaktor Obywatelski1

DziwiszW diecezji krakowskiej jest tylko jeden ksiądz skazany za pedofilię nieprawomocnym wyrokiem. Trzy wypadki sprawdzamy – mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, kardynał Stanisław Dziwisz. Podkreśla, że w jego diecezji służy ponad 2200 księży.

„Uogólniono błędy jednostek, a zapomniało się o całości” – komentuje i dodaje: „Mogę zatwierdzić, że Kościół w Polsce jest Kościołem zdrowym”.

Kardynał Dziwisz mówił również o świętości Jana Pawła II:

Żyłem tym przez tyle lat! Żyłem z człowiekiem świętym i czekałem, aby Urząd Nauczycielski potwierdził tę świętość. To opinia wszystkich ludzi, którzy się spotykali z papieżem, zwłaszcza bezpośrednio – czy to na mszy świętej, w kaplicy prywatnej czy przy innych okolicznościach. Zawsze odczuwali, że w tym człowieku jest coś więcej. A ja wiedziałem, że w tym człowieku było głębokie zjednoczenie z Panem Bogiem.

RMF, lz

  1. Irena
    | ID: fdd6ad36 | #1

    W kościele mamy kilka stopni duchowieństwa Ksiądz wikary, nastepnie proboszcz, biskup diecezjalny, itd.Wiec praktycznie,jest kontrola zwierzchnia. Czy ona jest sprawowana? Zapewne jest,ale w któryms punkcie zawiodła.Wiec dobrze skontrolować,wyrzucic z kapłaństwa i bedzie spokój. Wg mnie,to wredne programy telewizyjne,gazety porno i dazenie rzadzacych państwem ,w dużej mierze przyczyniają się obniżenia morali, też kleru,gdyż z ludu pochodzi.

Komentarze są zamknięte