XIII Dzień Papieski

Autor Obywatelski1

dzien_papieski_plakatW niedzielę 13 października br. już po raz XIII obchodzony będzie w naszym kraju Dzień Papieski, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”.

Tegoroczne diecezjalne obchody odbywać się będą w Opolu (12.10) i Zdzieszowicach (13.10). W sobotnie popołudnie, w Opolu na Placu Wolności, odbędą się gry i zabawy dla rodzin z dziećmi. W niedzielę natomiast, w parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach, o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Czai. W ramach Dnia Papieskiego na placu przy kościele, w godz. 8.30-13.00, przeprowadzona zostanie również akcja krwiodawstwa. O godz. 12.15 nastąpi otwarcie wystawy ikon „Kościół musi oddychać dwoma płucami – Papież dialogu”.

W sposób szczególny do udziału w tegorocznych obchodach zapraszamy rodziny z dziećmi, a także osoby chętne do oddania krwi. Obecnie w naszej diecezji programem stypendialnym Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” objętych jest około 100 stypendystów. Fundacja towarzyszy stypendystom nie tylko przez pomoc materialną, ale również przez formację, organizując dla stypendystów rekolekcje, dni skupienia, a także obozy wakacyjne i językowe.

Hanna Honisz
Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

  1. Irena
    | ID: 824dca69 | #1

    Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąćlecia” objęła opieka wiele zdolnych,polskich uczniów.Wielki nasz Rodak – Papież znał sytuacje materialną dzieci i młodzieży,z którymi często przebywal na katechezie,na wycieczkach.Swoją postawą uformował rzesze rodaków. Niech Dzień Papieski przypomni nam Świetego Człowieka. Pamiętajmy.

Komentarze są zamknięte