Wraca dyskusja dotycząca obwodnic Opola. Plany są ambitne i mało realne

Redaktor Obywatelski1

trzy-drogi-przeprawy-przez-odreGdybyśmy mieli uprawomocnioną decyzję środowiskową, mielibyśmy już gotową dokumentację projektową i moglibyśmy rozpocząć tworzenie tzw. scenariusza finansowania tej inwestycji – mówi na antenie Radia Opole Mirosław Pietrucha – wicedyrektor MZD w Opolu. 

Nowe obwodnice dla naszego miasta od lat są tematem ciekawych dyskusji. Pomysł budowy obwodnicy południowej jest wałkowany przez komisję i konsultacje społeczne, jednak nic konkretnego nie wynika z tych działań. Kwestię nowych protestów ekologów zdaniem wiceprezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego rozwiążą profesjonalne projekty:

Zleciliśmy te prace na zewnątrz, są one prowadzone z dużą starannością, aby nie dać powodów do ewentualnych odwołań ekologom – dlatego zajmuje to troszeczkę więcej czasu

– tłumaczy Wiśniewski na antenie radia.

 Władze miasta chcą również wybudować nową przeprawę przez Odrę oraz drugą nitkę obwodnicy północnej. Pytanie brzmi: kiedy to wszystko uda się zrealizować? A może to są tylko przedwyborcze obietnice polityków walczących o utrzymanie?

Jedno jest pewne plany są ambitne. W razie ewentualnej materializacji tych pomysłów nasze miasta zyskałoby bardzo dobre połączenie z autostradą A4, zyskałby również Metalchem, co w kontekście planowanych tam inwestycji jest bardzo ważną kwestią.

Radia Opole, lz

  1. Irena
    | ID: a9e66675 | #1

    Panu Wisniewskiemu nie wierze .A ekologom tym bardziej. obwodnicy nie bedzie.A moze ja sie mylę i jestem niedowiarkiem.?? Tak oceniam .Wg dorobku ostatnich lat.

Komentarze są zamknięte