17 listopada referendum ws. odwołania prezydenta Kędzierzyna-Koźla

Autor Obywatelski2

Tomasz Wantuła fot. Michał Kuś /Radio OpoleJak ogłosił dziś komisarz wyborczy, 17 listopada odbędzie się referendum ws. odwołania prezydenta Kędzierzyna-Koźla Tomasza Wantuły. Spośród ponad 6 tysięcy podpisów prawidłowych było 5 tysięcy 774 – wystarczającą ilość, aby zarządzić referendum.

Kędzierzyńska grupa referendalna zarzuca prezydentowi Wantule niezgodne z prawem zamknięcie szkół, nepotyzm i kumoterstwo, zapowiada też intensywną kampanię w celu zachęcenia mieszkańców do udziału w referendum odwoławczym.

Po ogłoszeniu decyzji komisarza wyborczego Prezydent Tomasz Wantuła w swoim oświadczeniu napisał: „Wierzę w rozsądek mieszkańców Kędzierzyna-Koźla – że nie pozwolą się wodzić za nos partiom politycznym, które chcą urządzić w mieście trwający ponad rok festiwal wyborczy, nie proponując nic w zamian. Nie zmarnowałem mandatu danego mi przez mieszkańców w 2010 roku, więc osądu mojej pracy się nie obawiam”.

  1. | ID: d06373a0 | #1

    Kędzierzyn Koźle „Miasto Możliwości” wszystko Tu można( pod warunkiem że jesteś z ekipy doktora W) bo nic Tu jeszcze nie ma.

  2. Irena
    | ID: abab0923 | #2

    Zamknął szkoły .A własciwie , po co się uczyc? Kumoterstwo kwitnie. Największa kara w Polsce to,to wyzyć tydzień bez znajomości. Logicznie myśli. Zniechęca mieszkańców do Referendum ? To modne bo i Tusk i Komorowski tez tak myślą i nawołuja do bojkotu w stolicy.
    Wiec chciałoby sie zapytać -co od niego chcemy,?.Mieszkańcy wiedzą i odwołają nieudolnego.

Komentarze są zamknięte