2500 osób zakończyło opolską pielgrzymkę na Jasną Górę

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jasna Góra i Rodzina Radia MaryjaWczoraj w sobotę, 24 sierpnia, zakończyła się 37. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wzięło w niej udział ponad 2500 osób, w tym 57 kapłanów, 33 kleryków i 22 siostry zakonne. Eucharystii przewodniczył na Jasnej Górze bp. Andrzej Czaja, który odprawił homilię. Jak podaje opole.gosc.pl biskup powiedział:

Ten prosty znak przemienienia wody w wino objawił, że Jezus jest zdolny przemieniać, nie niszczyć, ale wynosić na wyższy poziom, na poziom tego, co Boże – wskazywał biskup opolski. – Apostołowie nie skupili się na cudzie, nie zatrzymali na cudowności zjawiska. Znak pomógł im lepiej zobaczyć Jezusa, uwierzyć w Niego – mówił bp Andrzej, wyjaśniając, że jesteśmy w lepszej sytuacji niż Apostołowie, bo znamy moc Jego miłości, która przemienia ludzkie życie w życie Boże. – Ze śmiertelnego stać się na powrót nieśmiertelnym to cud przemiany – podkreślał, życząc pielgrzymom, by potrafili na nowo doświadczyć tej mocy przemiany.

Biskup Andrzej Czaja, zachęcał wiernych do kontemplacji Jezusa ukrzyżowanego i odczytywania Jego miłości. Po homilii pielgrzymi, trzymając w rękach zapalone świece Roku Wiary, odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Ks. Marcin Ogiolda ogłosił również datę przyszłorocznego pielgrzymowania, która ma dotrzeć na Jasną Górę w sobotę 23 sierpnia 2014 roku.

tk, opole.gosc.pl

Komentarze są zamknięte