Słomka: Powołajmy w Modlinie Muzeum Ofiar Komunizmu!

Redaktor3

Adam Słomka [Facebook]Dziś, tuż przed kolejną rocznicą Bitwy Warszawskiej, Agencja Mienia Wojskowego realizuje przetarg na sprzedaż Twierdzy Modlin. Charakterystyczny ceglany budynek koszar ciągnie się aż przez 2,2 km i doskonale nadaje się z wielu względów na Muzeum Ofiar Komunizmu.

Niebagatelna w tej propozycji KPN-Obóz Patriotyczny jest kwestia portu lotniczego w Modlinie i możliwości komunikacyjnych.

Francuski generał Louis Faury w jednym z artykułów w 1928 r. porównał Bitwę Warszawską do Bitwy pod Wiedniem: „Przed dwustu laty Polska pod murami Wiednia uratowała świat chrześcijański od niebezpieczeństwa tureckiego; nad Wisłą i nad Niemnem szlachetny ten naród oddał ponownie światu cywilizowanemu usługę, którą nie dość oceniono”.

Całkowicie możliwym jest, aby wycieczki szkolne (w tym z Niemiec, Izraela, Rosji, itd.) nie tylko odwiedzały niemiecki, nazistowski obóz w Oświęcimiu … ale w trosce o elementarna wiedzę historyczną … Muzeum Ofiar Komunizmu!

System komunistyczny należy nazwać czerwonym nazizmem. Czarna księga komunizmu [*], której współautorem jest prof. Andrzej Paczkowski, opisuje wydarzenia mające miejsce w Bloku Wschodnim. Książka, wydana w 80. rocznicę rewolucji październikowej postawiła sobie za cel przedstawienie bilansu ofiar w krajach rządzonych przez partie komunistyczne – oficjalnie przedstawiających się jako realizujące w praktyce założenia marksizmu. Podejmuje się próbę oszacowania ilości ofiar represji, którą jeden ze współautorów publikacji określa w sumie blisko 100 milionów ofiar śmiertelnych.

Modlin centrum historycznym Europy

Zarówno w 1920 jak i w 1939 roku Twierdza Modlin ważnym elementem obrony Polski przed agresorami. Dziś wraz z 57 h ziemi trafia na sprzedaż z ceną wywoławczą 35 mln zł – po odliczeniu bonifikaty za zabytek oznacza to, że właścicielem fortyfikacji można zostać już za 17,5 mln zł. Super Express z dnia 31 lipca 2013 roku ujawnił, że ministerstwo środowiska zapłaci 26,4 mln zł za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ. To oznacza, że polityczna inicjatywa jest bardziej kosztowna niż WAM chce realnie otrzymać za historyczną twierdzę!

To z kierunku Modlina 13 sierpnia 1920 roku działania zaczepne przeciwko Armii Czerwonej prowadziła 5 Armia WP pod dowództwem Władysława Sikorskiego. Polityka i wojskowego, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w czasie ostatniej wojny światowej. Wielu naukowców oskarża o inspirowanie przez ZSRR śmierci Sikorskiego.

Brytyjski historyk J. F. C. Fuller napisał w książce „Bitwa pod Warszawą 1920”: „Osłaniając centralną Europę od zarazy marksistowskiej, Bitwa Warszawska cofnęła wskazówki bolszewickiego zegara (…), zatamowała potencjalny wybuch niezadowolenia społecznego na Zachodzie, niwecząc prawie eksperyment bolszewików”.

W wielu krajach budowane są liczne obiekty muzealne, w których upamiętnia się zbrodnie III Rzeszy. Czas na odnalezienie godnego miejsca na upamiętnienie ofiar czerwonego totalitaryzmu. Takim prestiżowym miejscem może być Modlin. Związek Radziecki miał ważny i zbrodniczy wpływ na historię wielu narodów i państw. Ambasador brytyjski w przedwojennej Polsce – lord Edgar Vincent D’Abernon nazwał Bitwę Warszawską już w tytule swej książki „Osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata”. W jednym z artykułów opublikowanych w sierpniu 1930 r. pisał: „Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920. Nie zna zaś ani jednego, które by było mniej docenione… Gdyby bitwa pod Warszawą zakończyła się zwycięstwem bolszewików, nastąpiłby punkt zwrotny w dziejach Europy, nie ulega bowiem wątpliwości, iż z upadkiem Warszawy środkowa Europa stanęłaby otworem dla propagandy komunistycznej i dla sowieckiej inwazji (…). Zadaniem pisarzy politycznych… jest wytłumaczenie europejskiej opinii publicznej, że w roku 1920 Europę zbawiła Polska”.

Inicjatywa KPN-Obóz Patriotyczny zmierza też do podkreślenia współpracy ZSRR i nazistowskich Niemiec – co ma ważny aspekt historyczny. Wspólny udział instytucji i państw pokrzywdzonych zbrodniczą polityką ZSRR i Niemiec w latach 1918-91 w MUZEUM OFIAR KOMUNIZMU może pozytywnie wpłynąć na treści i wiedzę historyczną młodych pokoleń Europejczyków.

Pakt Ribbentrop – Mołotow z 23 sierpnia 1939 miał wpływ na terytoria lub suwerenność Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy oraz Rumunii i był przejawem współpracy obu totalitaryzmów: nazistowskiego oraz komunistycznego. Integralną częścią zmowy ZSRR i Niemiec była współpraca Gestapo i NKWD, która przesądza o zbrodniczym charakterze komunizmu.

Jest całkowicie realnym, żeby w Twierdzy Modlin powstały galerie poświęcone Bitwie Warszawskiej czy agresji na Polskę w 1939 roku lub też ludobójstwa dokonanego przez Rosjan w Katyniu. Wszystkie wymienione państwa powinny otrzymać nieodpłatnie miejsce na ukazanie zbrodni ZSRR dokonanych na ich rodakach w latach komuny. Myślę, że z uwagi na ogrom cierpień można też zaprosić do realizacji projektu Czechy i Węgry. W galeriach rozlokowanych w Twierdzy Modlin powinno być miejsce na przykład na węgierską rewolucję 1956 roku, aksamitną rewolucję w Czechosłowacji czy pokazanie czym była NRD. To dobre miejsce na upamiętnienie komunistycznych zbrodni z czasów PRL z 1956, 1970, 1976 i 1981 roku. Nie ma ku temu żadnych przeszkód. A prezentowane fakty można mnożyć i mnożyć. Miejsca w Twierdzy Modlin wystarczy …

W ten sposób z Twierdzy Modlin możemy uczynić centrum europejskiej wiedzy historycznej o zbrodniach komunistycznych. W tym przypadku nie powinniśmy się oglądać na pomruki tow. gen. prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Władimirowicza Putina tylko zacząć działać … Jeśli Wojskowa Agencja Mienia początkowo oferowała zabytek za 220 mln PLN … to niedługo sprzeda go w cenie cegieł. Tyle dla rządu Donalda Tuska warta jest bowiem historia ….

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,
poseł na Sejm RP (1991-2001),
rzecznik Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”

[*] Francuski oryginał: Le Livre noir du communisme. Crimes, terreur, répression. Stéphane Courtois, Nicolas Werth, Jean-Louis Panné, Andrzej Paczkowski, Karel Bartošek, Jean-Louis Margolin. Czarna księga komunizmu. Zbrodnie, terror, prześladowania. ISBN 83-7180-326

 1. Modlinczyk
  | ID: c9914ef0 | #1

  A deweloper który kupił twierdze powie Słomce s..padaj.

 2. Irena
  | ID: 8e4ab949 | #2

  Dzisiaj sprzedane.Marzenia prysły.

 3. obiekt x
  | ID: c8d24d9b | #3

  Zwłaszcza Słomce, który usilnie pracuje na stwierdzenie niepoczytalności.

Komentarze są zamknięte