Muzyczne Opole w każdą sobotę na Rynku

Niezależna Gazeta Obywatelska2

plakat muzyczne opole 4 mW każdy sobotni wakacyjny wieczór na Rynku obok Ratusza odbywają się koncerty w ramach imprezy „Muzyczne Opole”. 10.08.2013, od godz. 19.00 zagrają:

 1. zespół BARDIANS https://myspace.com/bardians/music/songs skład: Kuba Mitoraj – gitara, Michał Gołąb – gitara, Michał Baranowski – skrzypce
 2. zespół RIFFERTONE http://www.riffertone.pl/ Jarek Krużołek (wokal) i Albert Kokoszewski (gitara, wokal)

17.08.2013, od godz. 18.00 zagrają:

 1. zespół „SIERŚCIUCHY” w składzie: Marcel Miłek – gitara elektryczna, Maciej Przybylski – gitara elektryczna, Jan Laurans – gitara basowa, Daniel Ziegler – perkusja) oraz wyjątkowa solistka – Nina Tomczak  zespół Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku (muzyka rockowa)
 2. zespół Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu (piosenki z lat 80’tych)
 3. Basia Beuth (muzyka autorska)


24.08.2013, od godz. 18.30 wystąpią:

 1. Młodzi Zdolni Opolanie – wokaliści szkoły muzycznej RAGTIME (z piosenkami rockowymi)
 2. zespół DŹWIĘKI KOLORÓW RETRO http://dkr.vot.pl/ w składzie: Olaf Migus – wokal, Dominik Maślak – gitara, Daniel Wiśniewski – bas, Gustaw Rydzak – perkusja, Łukasz Gajda – gitara

31.08.2013, od godz. 17.30 , artyści zaprezentują

 1. Polski folklor – Poszła Karolinka do Gogolina – zespół ludowy z Opolszczyzny
 2. zespół Ethno Drums – muzyka afrykańska
 3. Magiczny wieczór z piosenkami Edith Piaf – wyk. Maria i Adam Urbaniak

wstęp wolny
miejsce: Rynek, scena obok Ratusza

Serdecznie zapraszamy

„Muzyczne Opole” to nowatorska inicjatywa, wyrosła z potrzeby promowania twórczości lokalnych artystów i zespołów. Koncerty odbywają się każdy weekend wakacji w okresie letnim. Są one zróżnicowane stylowo i gatunkowo, zatem są ciekawym spotkaniem z kulturą. Do udziału w wydarzeniach zapraszani są muzycy przede wszystkim z regionu Opolszczyzny, zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne i instrumentalne. Celem jest wyłonienie prawdziwych pereł z regionu prezentujących dobrą muzykę, często nie mających okazji wystąpić przed szerszą publicznością, i stworzenie im szansy do zaprezentowania swoich programów. Scena usytuowana jest w centralnym punkcie miasta, na opolskim rynku obok Ratusza. Wstęp na wydarzenia
jest wolny. Organizowane koncerty dają szansę na promocję lokalnych zespołów i artystów.

Oprócz znanych muzyków z regionu, występują także ci mniej znani, a prezentujący wysoki poziom artystyczny. „Muzyczne Opole” to okazja dla artystów do zagrania przed „swoimi”, a dla opolskiej publiczności szansa by tę twórczość poznać.

To nowe przedsięwzięcie jest także zachętą do tworzenia formacji muzycznych składających się z miłośników sztuki wokalnej i instrumentalnej bez względu na wiek.

Letni czas wakacyjny sprzyja takim inicjatywom ze względu na dobrą pogodę oraz większą ilość wolnego czasu, stąd liczymy że wśród publiczności zagoszczą całe rodziny.

Organizowany cykl koncertów na wolnym powietrzu w okresie wakacyjnym to oferta skierowana do osób pozostających w tym czasie w naszym mieście.

Jest to zupełnie nowatorska impreza na skalę regionu. Planuje się, że będzie to kulturalne wydarzenie odbywające się cyklicznie co roku.

„Muzyczne Opole” adresowane jest do wszystkich miłośników dobrej muzyki bez względu na wiek, płeć, zainteresowania. Liczymy że będzie to impreza familijna, na którą przybędą całe rodziny spędzające wolny czas w Opolu.

Autor: Julia Dinh, Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne

 1. z Niemodlina
  | ID: 8318e3fe | #1

  Miłośnikom ciężkiego brzmienia, polecam najnowszy album lubelskiego Gammadion’a, który ukazał się 1 sierpnia tego roku. Dla mnie zapowiada się album roku 2013!!
  https://www.youtube.com/watch?v=96VdyZann0Q

 2. Irena
  | ID: 0e539773 | #2

  . Tak sie zastanawiam, czy to granie na rynku mieszkańcy akceptuja??
  .A to dobra sprawa by promować młodych i zdolnych z okolicznych miast,miasteczek no i pięknego Opola.Zapewne impreza sie przyjmie,czego życzę.

Komentarze są zamknięte