Krótko i na temat: Pitolenie Tuska w Chorzowie!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

AutobustuskaNie oglądałem w TV żadnych wystąpień Donalda Tuska na konwencji PO w Chorzowie.  Spojrzałem „jeno” w internet. Co takiego ważnego powiedział Premier RP na Śląsku? Przypuszczenia były, że nastąpi jakieś nowe otwarcie, zryw programowy, który porwie działaczy PO, a może nawet kandydat na starego-nowego przewodniczącego przedstawi konkretny program dla Polski na dwa lata. Tu mała próbka z PAP-u, wypowiedzi chyba najważniejszych z kongresu PO:

 

Premier przyznał, że w Polsce jest wystarczająco wielu ludzi niezadowolonych, by nie zawsze ta rozmowa była łatwa. Jednak – apelował Tusk do działaczy PO – nie powinniśmy ustąpić przed tymi wszystkim, Nie powinniśmy ustąpić przed tymi wszystkim, którzy pesymizm i niewiarę w polskie siły chcą uczynić istotą i treścią polskiego dialogu Donald Tusk którzy pesymizm i niewiarę w polskie siły chcą uczynić istotą i treścią polskiego dialogu.

 

– Chcę wam tu, w duchu śląskim, powiedzieć, że Platforma, tak jak to było u źródeł, w swej istocie musi być taka jak Śląsk, jacy są Ślązacy przez całą historię – podkreślił premier.

 

– To nie jest sztuka prowadzić naród do wielkich wyzwań wtedy, kiedy koniunktura sprzyja wszystkim. Prawdziwą sztuką – i my potrafiliśmy tę sztukę zaprezentować Europie i światu – jest prowadzić naród do zwycięstwa wtedy, kiedy okoliczności są przeciwko nam – podkreślił Tusk.

 

– Dzięki waszemu wysiłkowi udało się Polaków przekonać, że mogą wygrywać. PO powstała po to i także w przyszłości jest od tego, żeby prowadzić pod biało-czerwoną flagą Polaków do zwycięstw, a nie żeby pod biało-czerwonym sztandarem, rozpatrywać przyczyny klęsk. To jest istota Platformy Obywatelskiej – zaznaczył szef rządu.

 

Co wy na to? Tyle z konwencji. Same konkrety:-) Jak to my mówimy na taki konkret tu na Śląsku. Pitolenie. Pitu.. Pitu. Szkoda już na to czasu, lepiej grilować kiełbasę na działce, albo pójść na festynie w Nowej Wsi Królewskiej.

tk

  1. Irena
    | ID: 77127a02 | #1

    Sztuka,wielkie wyzwania, porywy i zwycięstwa pana Tuska nie interesują Autora??
    Rozumie,bo mnie też.!! …..Wybrałabym festyn.

Komentarze są zamknięte