Obrady trwają. Prezes PGE milczy

Niezależna Gazeta Obywatelska1

plakat -tak dla eoDziś, tj. 20 czerwca br. o godz. 16.00 rozpoczną się w Warszawie obrady sejmowej Komisji Gospodarki, podczas których ma być poruszona kwestia rozbudowy Elektrowni Opole. Ekipa akcji obywatelskiej „Tak dla Elektrowni Opole – Tak dla Śląska”, mimo upału, wybrała się wynajętym busem do Warszawy na to nadzwyczajne posiedzenie posłów. Stowarzyszenie „STOP KORUPCJI” reprezentuje Tomasz Kwiatek, jest też przedsiębiorca Piotr Skrobotowicz oraz szef „Solidarności” w ELO – Dariusz Kucharewicz. Mamy specjalny prezent dla ministra skarbu. Na spotkaniu ma być również obecny prezes PGE Kilian.

Obrady trwają.  Posłowie zabierali głos po wystąpieniu wiceministra skarbu Tamborskiego, który przyznał, że rząd jest zdeterminowany, by zrealizować inwestycję rozbudowy ELO. Prezes PGE KIlian powiedział: „pracujemy nad rentownością projektu”. Jedynym posłem z Opolszczyzny obecnym na obradach komisji był Sławomir Kłosowski. Na korytarzu widzieliśmy posła Mniejszości Niemieckiej Ryszarda Gallę, ale na komisję nie przyszedł. Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji” zabrał  głos w imieniu akcji obywatelskiej „Tak dla Elektrowni Opole – Tak dla Śląska”. Kwiatek podając stanowczo tylko trzy najważniejsze argumenty za tą inwestycją, przypomniał zakup samolotów F16, który służą bezpieczeństwu naszego kraju podobnie jak rozbudowa ELO. Na koniec Prezes SK wręczył dwa dzienniki budowy: pierwszy przewodniczącemu komisji, by pilnował tej inwestycji, a drugi ministrowi Tamborskiemu, aby zaczął budować przed 15 sierpnia, kiedy to wygasają umowy z wykonawcami.

Obecny na sali poseł Ludwik Dorn z Solidarnej Polski wsparł opolską inwestycję. Najbardziej mętne i najmniej konkretne wypowiedzi padły z ust posła Antoniego Mężydły z PO. Rozpoczęła się dyskusja. Prezes PGE milczy.

TK

  1. Irena
    | ID: 92710e8f | #1

    Ciekawa sprawa. Czekamy na pozytywne decyzje dla Elektrowni.

Komentarze są zamknięte