LOS mówi Tak dla Elektrowni

Niezależna Gazeta Obywatelska1

elektrownia1smWojewództwo Opolskie jest najmniejszym w Polsce, nie posiada wielkiego przemysłu, ani wielkich bogactw naturalnych. Elektrownia Opole jest jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Decyzja rządu o wstrzymaniu jej rozbudowy oznacza zaprzepaszczenie szansy na gospodarczy rozwój Województwa Opolskiego. Nie powstaną miejsca pracy przy inwestycji, ani w samej elektrowni oraz jej otoczeniu. Potężny zastrzyk gotówki, jaka miała być wydana na budowę dwóch nowych bloków, mógł być ogromnym wsparciem dla rynku pracy na całym Śląsku.

Zaniechanie uznawanej do niedawna przez rząd za inwestycję strategiczną rozbudowy Elektrowni Opole, to gwóźdź do trumny dla regionu. Żądamy realizacji planowanej od kilku lat rozbudowy Elektrowni Opole o dwa kolejne bloki! Na przygotowania do tej inwestycji wydano już około 200 mln zł. Jest to bardzo ważna sprawa dla regionu i poprawy bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Ponadto żądamy wydzielenia Elektrowni Opole z Krajowej Grupy Energetycznej, albo takiej zmiany polskiego prawa, aby podatki płacone przez Elektrownię zasilały budżet Województwa Opolskiego.

Obecnie przeprowadzana jest społeczna akcja zbierania podpisów w obronie Elektrowni Opole, w której biorą także udział miejscowi działacze LOS. Ponadto prowadzimy kampanię ulotkową. Wszystkich, którym leży na sercu dobro naszego miasta, zachęcamy do zaangażowania się w akcję.

W załączniku uotka elektrowni, a także plakat promujący naszą piątkową pikietę pod opolskim Urzędem Wojewódzkim. Jej celem jest szeroko pojęta ochrona opolskiej elektrowni. Początek 7 czerwca o godz. 12.00.

Autor: Rafał Żak

  1. Irena
    | ID: 36026cb1 | #1

    ……Zamawiam słoneczną pogode.
    Do skutku protestować. Nie poddawać się. Modlić się do Ducha Świętego o Dar mądrości dla likwidatorów potrzebnej inwestycji….Poskutkuje.

Komentarze są zamknięte