Zdrojewski: Maleją szanse na pomnik w Smoleńsku w 2013 roku. Nie dostaliśmy terenu

Redaktor Obywatelski1

Bogdan_ZdrojewskiMinimalny czas potrzebny na ustawienie pomnika w Smoleńsku to 3 miesiące, a my jeszcze nie dostaliśmy od Rosjan terenu. Czas powoli się wyczerpuje. Nasza niecierpliwość rośnie – mówi Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Gość Kontrwywiadu RMF FM zapowiada też, że prawdopodobnie już od września dzieci do lat 16 będą mogły wchodzić do muzeów za symboliczną złotówkę.

„Takie są plany ministerstwa”

– deklaruje.

„Okręt PO nie tonie, choć widać nim ślady uderzeń o rafy”

– mówi Bogdan Zdrojewski w RMF FM.

„Dobre sondaże cieszą, kiedy są, ale od czasu do czasu zimny prysznic się przydaje. To dobre, by nie popaść w samozadowolenie”

– przekonuje.

„Rekonstrukcja rządu?  Wśród ministrów istnieje świadomość konieczności większej mobilizacji”

– mówi minister kultury.

„Każdy z nas ma przekonanie, że funkcję pełni tylko czasowo. Ja sam żartuje czasami, że nie zasłużyłem sobie na odwołanie, bo nie zasłużyłem jeszcze na odpoczynek”

– tłumaczy gość RMF FM.

Bogdan Zdrojewski mówi, że Grzegorz Schetyna ocenia teraz sytuacje w PO i zastanawia się, jak jego decyzja o ewentualnym starcie w wyborach na szefa PO będzie służyć nie tylko jemu, ale i partii.

„Jeśli będzie myślał tymi kategoriami, jego decyzja będzie dobra. Niedobrze byłoby, gdyby partia zmobilizowała swój elektorat i gdyby nic z tego nie wynikało. Byłoby niedobrze, gdyby ta mobilizacja była destruktywna”

– ostrzega Zdrojewski.

„Nie namówi mnie pan na ocenę mojego szefa. Jeśli powiem coś dobrego, powiedzą, że jestem lizusem, a jeśli coś złego, to, że jestem nieodpowiedzialny”

– tłumaczy Konradowi Piaseckiemu gość Kontrwywiadu RMF FM.

„Polsce zdarzyło się w ostatnich latach coś absolutnie nadzwyczajnego. Nie mówię tylko o premierze i rządzie. Mówię o Polsce, która pokazała, że może być jedynym krajem na mapie Europy, który radzi sobie z kryzysem. Tusk ma siłę, żeby to wszystko, partie i rząd, trzymać”

– zapewnia Zdrojewski.

RMF24.pl, lz

  1. Irena
    | ID: d05eb867 | #1

    Nigdy gruntu pod pomnik nie dostaniemy. od Rosjan. To mamy jak w banku -tez rosyjskim.

Komentarze są zamknięte