Międzynarodowa konferencja prawnicza o ochronie życia

Niezależna Gazeta Obywatelska1

To już naprawdę ostatni moment, kiedy można się zarejestrować i w najbliższy poniedziałek i wtorek (24 i 25 września) wziąć udział na Uniwersytecie Warszawskim, w międzynarodowej konferencji prawniczej Doktrynalne podstawy i prawne uwarunkowania ochrony życia ludzkiego w fazie prenatalnej- perspektywa międzynarodowa.

Kilkunastu prelegentów z sześciu krajów prezentować będzie w Auli dawnego gmachu Biblioteki UW różne aspekty podjętej problematyki. Zarejestrowanych mamy już znacznie ponad stu uczestników, jednak miejsc na Auli jest jeszcze dużo. Doceniając wagę podjętej problematyki, Dostojny Patronat Honorowy nad konferencją objęła Jej Królewska Wysokość Wielka Księżna Luksemburga a także: Jego Wysokość Książę Paul von Oldenburg oraz Minister Sprawiedliwości RP, dr Jarosław Gowin. Wszelkie informacje, w tym formularz rejestracyjny, odnajdą Państwo na stronie internetowej konferencji: www.lifeprotection.wpia.uw.edu.pl.

Dodajmy, że w przyszłym tygodniu pod obrady Sejmu trafi w okrojonej wersji projekt obywatelski dotyczący zakazu aborcji. W obecnej formie dotyczy on likwidacji wyjątku eugenicznego i został zgłoszony przez posłów Solidarnej Polski. W tym kontekście zaproszenie na konferencję, może być pomocnym głosem w tym temacie.

Oprac. TK

 1. | ID: 796a084a | #1

  Co prawnik może, aby ochronić życie?
  Ciekawa konferencja,warto byłoby poznać tajniki tejże ochrony życia przez prawników.

  Cóż, temat Aborcji niesie wielkie zło dla kobiet i dla ich zdrowia i sumienia.
  Ale panowie politycy – z prawa i z lewa w większości rozczulają się tylko nad sobą, w każdej dziedzinie życia, również tej intymnej.A przecież, to jest strefa ‚wyjątkowa.
  Jest wiele problemów społecznych do rozwiązania , których się boją jak diabeł święconej wody.
  Niż demokratyczny ciągle rośnie.Polaków coraz mniej się rodzi.Wsie i miasta wyludniają sie w zastraszającym tempie.
  Polska umiera.
  Mam wrażenie,że POlitycy mają patent na długowieczność .Ale na szczęście – tak nie jest.

Komentarze są zamknięte