Redakcja NGO była z czuwającymi we Wrocławiu. „To nie moja babcia” mówi Piotr Walentynowicz

Redaktor Obywatelski3

Łukasz Żygadło, zastępca redaktora naczelnego NGO, pojechał do Wrocławia odwiedzić ludzi czuwających przy ekshumacji śp. Anny Walentynowicz.

Gdy dotarłem na miejsce, zobaczyłem kilka grup czuwających przed każdym z wejść do Zakładu Medycyny Sądowej przy Akademii Medycznej. Padał deszcz, jednak dzielne kobiety z flagami Polski, stały i czuwały. Powiedziały mi, że „są tu dla Pani Ani” – relacjonuje Łukasz Żygadło.

Przypomnijmy, że dziś we Wrocławiu odbywała się ekshumacja ciała śp. Anny Walentynowicz. Wszyscy zgromadzeni czekali na jakieś informacje dotyczące przebiegu prac. Oczekującym obiecał coś powiedzieć mec. Stefan Hambura reprezentujący syna Anna Walentynowicz i który czuwa nad przebiegiem prac.

 –To skandal, że rodzina nie może decydować, gdzie i kto będzie badał ich bliskich – mówią kobiety czekające przed bramą. – Podobnie jak aresztowanie reżysera Grzegorza Brauna, czy odpychanie Panie Ewy Stankiewicz, czego boją się rządzący pytamy? – dodają.

Z informacji portalu Niezależna.pl wynika, że podejrzenia prokuratury były słuszne. – Nie rozpoznałem, aby to było ciało mojej babci – oświadczył Piotr Walentynowicz. W podobnym tonie wypowiada się też syn Walentynowicz.

– Ciało, które zostało wyjęte z grobu, a które znajduje się na stole sekcyjnym, nie jest ciałem mojej mamy, śp. Anny Walentynowicz, które rozpoznałem w Moskwie – cytuje portal Janusza Walentynowicza

Oprac. redakcja NGO

 1. z Niemodlina
  | ID: 63a326ba | #1

  Gdyby Tusk i jego ministrowie nie mieli nic do ukrycia, to trumny zostałyby otwarte zaraz po przylocie do Polski i poddane autopsji przez polskich i zagranicznych ekspertów, jak już wiemy tego nie zrobiono,mało tego, wyszło na jaw,że polscy lekarze w ogóle nie brali udziału w sekcjach w Moskwie,a zwłoki zostały zbezczeszczone, nagie, brudne umieszczone zostały w plastikowych workach, aby prawdopodobnie przyśpieszyć proces rozkładu,trumny zostały zaplombowane w Moskwie i wydano polecenie,aby ich w Polsce nie otwierać, pani Kopacz ( dziś Marszałek Sejmu ) kłamała w żywe oczy o przekopywaniu ziemi na głębokość 1 metra w miejscu tragedii oraz o udziale polskich lekarzy w sekcjach w Moskwie, wszystko to okazało się kłamstwem.

  Proszę sobie wyobrazić co teraz czuje rodzina śp. Anny Walentynowicz, co będą czuły kolejne rodziny kiedy dojdzie do kolejnych ekshumacji, bo wiele z tych rodzin do dziś dnia nie ma pewności czy w grobie spoczywa ciało bliskiej osoby.

  Zaskakujące i niezrozumiałe są działania polskiej? prokuratury, po raz kolejny odmówiono udziału w sekcji światowej sławy specjaliście prof. Badenowi, który od 50 lat zajmuje się autopsjami i brał udział w sekcjach zwłok min. J.F Kennedy’ego czy cara Mikołaja II, nigdy nie spotkał się jeszcze z odmową, nawet w krajach afrykańskich, tylko w POlsce spotkała go taka niespodzianka.

  To wszystko układa się w dziwną całość, kłamliwy i nieprawdziwy raport MAK’u, potem nieprawdziwy i sfałszowany raport Millera ( toczy się postępowanie w tej sprawie ) ustalenia polskich naukowców, którzy obalili raporty MAK’u i Millera oraz wskazali wiele nieprawidłowości podczas wyjaśniania tej tragedii, żaden naukowiec na świecie nie podważył ustaleń polskich ekspertów.
  Wszyscy byliśmy świadkami kiedy to po raz pierwszy odkąd wydarzyła się katastrofa lotnicza, wrak nie był dowodem w sprawie, ani nie był badany przez specjalistów.

  Oprócz tego wszystkiego, dodatkowo porażać może w jaki sposób ta tragedia była przedstawiana w prorządowych mediach ( TVN, GW etc. ), gdy od początku sugerowano, że winni są piloci,Generał i naciskający Prezydent, słynne sms’y wśród posłów PO o których mówił śp. Gen. Petelicki, do tego ta niesłychana dezinformacja i manipulacja mająca za zadanie obrzydzić Polakom temat „Smoleńska”, wszystko to każdemu rozsądnie myślącemu Polakowi powinno dać coś do myślenia i wywołać falę oburzenia!
  Warto jeszcze dodać,że osoby odpowiedzialne za skandaliczne zaniedbania przed 10.04 jak i po 10.04 zamiast kary doczekały się awansów, że wspomnę tylko panów Parulskiego i Janickiego.

  Samolot który spadł z wysokości 10km w 1988r nad Lockerbie zachował się w o wiele lepszym stanie i w większych kawałkach niż TU-154M, przypadek ??

  Mógłbym tak długo pisać i wymieniać dziesiątki haniebnych i niezrozumiałych działań prokuratury,MSZ, BOR, MSW, kancelarii Premiera itd.
  Mam osobiście duże wątpliwości czy kiedykolwiek uda się wyjaśnić co wydarzyło się 10.04.2010r w Smoleńsku, bo w wersję, że samolot rozbił się o brzozę i potem roztrzaskał się na tysiące kawałków mogą wierzyć tylko ludzie, którzy ulegli prorządowej propagandzie lub zwyczajnie nie chcą ustalenia prawdy.

  Widzieliście jak dziś po raz kolejny gdy w POlsce dzieją się rzeczy skandaliczne i niespotykane w cywilizowanym świecie media milczą, w głównym wydaniu wiadomości w TVP1 ani słowa o dzisiejszych szokujących ustaleniach w sprawie śp. Anny Walentynowicz, w TVN jakieś 20sekund,podczas kiedy innym o wiele mniej ważnym wydarzeniom poświęca się po kilka minut, nie oglądam reżimowej i prorządowej TV, ale dziś chciałem się oo raz kolejny przekonać,że POlacy są okłamywani i manipulowani przez TVP,TVN etc. żyjemy w kraju totalitarnym, w takim PRL w wersji soft, tak długo jak prorządowe media będą miały ogromny wpływ i decyzje Polaków i będą kolejne kompromitacje i klęski tego NIE-rządu przemilczały bądź obracały w sukces, tak długo neobolszewia będzie miała ok. 30% POparcia i nie będzie mowy o dymisji NIE-rządu Tuska i postawieniem go i jego ministrów przed Trybunałem Stanu!!

 2. | ID: 7140cd1c | #2

  „To nie moja babcia leży w trumnie” jakze wymowne słowa wnuka.
  Kto stoi za takimi, strasznymi decyzjami, które doprowadziły , nie tylko do katastrofy samolotu ale także braku możliwości zbadania i dowiedzenia się o „zawartości” trumien.
  Okrutne przeżycia zafundowano Rodzinom Ofiar.
  Polak Polakowi Wilkiem? Wskażmy wreszcie Kto To.

 3. Edek
  | ID: 6d59b975 | #3

  Łukaszku czy wyspowiadałeś się już z grzechów młodości?

Komentarze są zamknięte