Konkurs na najlepszy artykuł dotyczący wykorzystania dotacji unijnych

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Rusza II edycja konkursu dla prasy lokalnej i regionalnej „Fundusze Europejskie – rejestruj zmiany” na najlepsze artykuły poruszające tematykę wykorzystania unijnych dotacji. Pula nagród to 54 tys. zł.

Konkurs jest skierowany do dziennikarzy, redaktorów naczelnych, wydawców i współpracowników gazet lokalnych oraz gazet regionalnych.

Celem konkursu „Fundusze Europejskie – rejestruj zmiany” jest zachęcenie autorów tekstów w prasie lokalnej i regionalnej do przygotowania i publikacji artykułów pokazujących w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób zmiany zachodzące w ich najbliższym otoczeniu za sprawą realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

Co jest przedmiotem oceny?

Do konkursu mogą być zgłaszane minimum 3 artykuły prasowe poruszające tematykę konkursową (każdy o liczbie co najmniej 1500 znaków – ze spacjami), opublikowane w okresie od 1 września 2012 roku do 31 marca 2013 roku na łamach prasy lokalnej lub regionalnej.

Artykuły muszą być poświęcone efektom wdrażania Funduszy Europejskich w najbliżej okolicy, dodatkowo mogą informować o możliwościach wykorzystania dostępnych jeszcze unijnych środków.

Ocenie podlegają wyłącznie artykuły opublikowane w drukowanych wydaniach gazet.

Nagrody

Nagrody dla autorów zwycięskich testów przyznawane będą w dwóch kategoriach: prasa lokalna i prasa regionalna.

W każdej z nich zdobyć można następujące nagrody:

– I miejsce – 7000 zł
– II miejsce – 5000 zł
– III miejsce – 3000 zł

Nagrody otrzymają również redakcje tytułów prasy lokalnej i regionalnej, na łamach których opublikowane zostały teksty nagrodzonych autorów:

– I miejsce – 5000 zł
– II miejsce – 4000 zł
– III miejsce – 3000 zł

Jak wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia do konkursu mogą nadsyłać wydawcy, redaktorzy naczelni, dziennikarze i współpracownicy prasy lokalnej i regionalnej.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz ze zgłaszanymi artykułami przesłać na adres:

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Departament Informacji, Promocji i Szkoleń
ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa
z dopiskiem konkurs „Fundusze Europejskie – rejestruj zmiany”

w terminie do 10 kwietnia 2013 roku.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov.pl/konkursprasowy.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, partnerem Serwis Samorządowy PAP, a patronem medialnym miesięcznik „Press”.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 1. | ID: 093df3fa | #1

  Fundusze unijne kurczą się,wiec jest to jedna z ostatnich okazji na uszczknięcie finansów przez redaktorów.
  Jest to trudne zadanie zważywszy,że gminy mają rozpoczęte gro zadań, a ze względu na braki w budżecie nie są one zakończone.
  „Rozgrzebane inwestycje” to podstawowy temat,którym warto się zająć.
  Ale, czy nagroda będzie w zasięgu ręki redaktora, gdy artykuł pokaże niedoskonałości ,braki i ogólną niemoc urzędów i urzędników – czas pokaże.
  Póki co, do piór Rodacy!

Komentarze są zamknięte