Subiektywny przegląd tygodnia: Ociepa i obcasy, IPN na straty, oraz „Mamy gwiazdę”

Redaktor Obywatelski1

Z Opola

„Ociepa i obcasy”- taki tytuł może nosić nowy pomysł na promocję wiceprzewodniczącego miejskiej rady. Marcin wymyślił, że trzeba zmniejszyć szczeliny pomiędzy brukiem na opolskim rynku. Pomysł bardzo szlachetny, bo ma pomóc naszym panią w chodzeniu. Czego to nie się robi dla głosów, a w szczególności dla głosów pań.

Marcin przebił się nawet z pomysłem do Teleexpressu! Dzięki niemu na ekranach TVP1 mogliśmy zobaczyć również Mirka Pietruchę.

I tu Mirek mnie zaskoczył. Bo ja to mogę palnąć „babola”, ale jemu to już nie wypada. Mirek jak to jest- kobieta jest „w obcasach” czy „na obcasach”?

Robert Węgrzyn i Radio Opole- oto kolejny tytuł. Radio Opole zaprosiło byłego posła PO Roberta Węgrzyna aby opowiedział o sytuacji politycznej w Kędzierzynie. Tego to się nawet najstarsi znawcy polityki nie spodziewali- Robert Węgrzyn w roli eksperta.

Mamy gwiazdę! NGO ma prawdziwą gwiazdę- Tomasza Kwiatka. Tomek jako prezes stowarzyszenia „Stop Korupcji” pojawił się we wszystkich mediach- TVN, TVP, GP, RP, Polsat, wp.pl, onet.pl, interia.pl a nawet w GW. Ukazał się również z Tomkiem wywiad w Gazecie Polskiej Codziennie. Gratuluję dobrego posunięcia i pamiętaj- nigdy nie schodź z obranej drogi, a w razie co masz przyjaciół którzy Ci pomogą!

Z Kraju

Amber Gold i cała afera związana z Marcinem P zatacza coraz większy krąg. Coraz więcej osób jest wmieszanych w pomoc panu P., i jak widać podejrzany również musi mieć wielkie plecy, bądź też jest słupem kogoś „grubego”. Jedno z dwóch.

Chcą wykończyć Instytut Pamięci Narodowej. Właściciel budynku w którym znajduje się siedziba instytutu, czyli spółka „Ruch”, chce sprzedaż budynek. IPN nie ma kasy na wykup, więc będzie musiał się wynieść. Cóż, i udało się wykończyć wroga, powiedzmy, że nie swoimi rękami.

I kto się najbardziej z ewentualnego zamknięcia IPN cieszy? Postkomuna wraz z udokomuą czyli SLD z Panem Wenderlichem na czele. Leszek Miller na pewno otworzy butelkę szampana, a Adam Michnik palnie kolejny artykuł „że dobrze się stało”.

Czy to mało patriotyczne, że bardziej żyłem spotkaniem Barcelona-Real niż meczami polskich drużyn w europejskich pucharach? Odpowiedzcie mi na to pytanie bo, właśnie tak się zastanawiam. Derby oglądałem, spotkań Śląska i Legii  nie. Gdzie leży przyczyna? :)

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Jarek
    | ID: 4f975ee9 | #1

    POstkomuna – duże litery PO , albo KC PZPO

Komentarze są zamknięte