ONR przekazał dwu tonową paczkę dla Polaków na Kresach Wschodnich

Niezależna Gazeta Obywatelska

Miło nam poinformować, że w okresie od stycznia do kwietnia b.r. Obóz Narodowo Radykalny przeprowadził zbiórkę PACZKA DLA STEPÓW AKERMAŃSKICH, której celem było zebranie darów dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

Dzięki bezinteresownej pomocy i zaangażowaniu wielu osób, akcja okazała się niemałym sukcesem. W chwili zakończenia były to prawie 2 tony żywności, leków oraz zabawek. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane na ręce Ks. Adam Szychiewicza, proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Izmaile.

Bezpośrednią przyczyną inicjującą całą zbiórkę była wypowiedź Ks. Adama na stronie www.naszdziennik.pl:

„…każdy dar, paczka, prezent z Polski to dla nas więź z krajem, to pamięć ludzi, którzy żyją daleko w Polsce nie tylko dla siebie, ale także dla innych.”

Wydawać by się mogło, że jest to jedna z wielu próśb o wsparcie potrzebujących. Organizatorów zbiórki do działania zmobilizowała nie tyle trudna sytuacja ekonomiczna, co słowa o duchowym wsparciu rodaków zamieszkujących mickiewiczowskie „Stepy Akermańskie”.

To te słowa, były głównym motorem napędzającym nasze starania. Przede wszystkim chcieliśmy, aby znalazły one swoje odbicie w działaniach. Chcieliśmy dotrzeć z tym przesłaniem, do naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, i z ich pomocą pragnęliśmy sprawić aby nasi rodacy poczuli, że PAMIĘTAMY.

Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Kilka razy byliśmy zmuszeni zmieniać rodzaj transportu – ciągle na większy. Musieliśmy też pokonać problemy lokalowe związane ze składowaniem paczek nieustannie napływających z całego kraju. Finalnie samo podliczenie, posortowanie oraz załadunek zajęły kilka dni.

Z racji ogromu paczek przekazanych na ręce ks. Adama Szychiewicza, cała zbiórka zakończyła się 14.08.2012, kiedy to ostatnie kartony zostały wysłane na Ukrainę. Więcej zdjęć upamiętniających to wydarzenie tutaj

Za: www.onr.h2.pl

Komentarze są zamknięte