Subiektywny przegląd tygodnia: Radio Wnet i Cyrk Palikota w Opolu, a Komorowski głupio żartuje. Polecam Historię Lokalną!

Redaktor Obywatelski5

Z Opola

Na dzień dobry fotka Tomka Kwiatka, który był pierwszym gościem Radia Wnet. Tomek, nie gniewaj się :)

Dobra, lecimy dalej: Obwoźny Cyrk Palikota zagościł w Opolu. Przyszły tłumy- prawie nikt. Poseł Kępiński chyba myślał, że jest gwiazdą.  Jednak się przeliczył.

Jak donoszą nam sprawdzone źródła na spotkanie z Kępiński w Głubczycach przyszło 5 osób, z czego dwóch działaczy i żona działacza. Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

Bo najzabawniejsze jest to co mówi sam poseł Ruchu Palikota. Oto dwa cytaty: „ Homoseksualizm jest naturalny” oraz „ Ludzie nie mogli uwierzyć, że prawdziwy poseł stoi obok nich na ulicy”. Czy muszę coś komentować?

Jest prośba do Marcina Ociepy: Marcin, wkładaj do roboty inny garnitur, bo w tym co byłeś w środę wyglądasz jak konduktor i ktoś może się pomylić. Wiem co mówię, bo znam kilku kolejarzy i nawet torbę przez ramię noszą jak Ty!

Oczywiście dla redakcji NGO najważniejszym wydarzeniem tygodnia była wizyta Radia Wnet w Opolu. W studio umieszczonym w kawiarni „Sopelek” gościli m.in.: biskup Jan Bagiński, Paweł Kukiz, Andrzej Nowak, Eugeniusz Mróz czy Prezydent Ryszard Zembaczyński. Było bardzo miło i ciekawie, dlatego zapraszamy redakcję Radia Wnet ponownie w przyszłym roku!

Zbigniew Figas- prezes WFOŚ, którym zarządza od dziewiętnastu lat, kolejny raz uratował się przed odwołaniem. Mówi się, że stołek chcą mu zabrać „Floryści” z PO, czyli grupa związana z posłem Korzeniowskim. Widać jednak, że na Figasa, flora jest za słaba, bo stołek zachował.

Ale w zarządzie WFOŚ (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska) jest od lata i chyba będzie już dożywotnio zasiadał były baron SLD Jerzy Szteliga. Myślę, że tutaj „Floryści”(wspaniałe określenie) powinni zadziałać.

Tak jakoś sobie teraz myślę, że dziwne jest to nazewnictwo Szteligi. Baron SLD. Bo już Garbowski to nie był baron, tylko lider SLD. Albo wyobraźcie sobie coś takiego- Sławomir Kłosowski- baron PiS. Kaczyński wyrzuciłby go z partii w jeden dzień, za coś takiego. Przecież „baron” to tytuł szlachecki… No tak, Szteliga zapewne za zarzuty prokuratorskie otrzymał go w prezencie.

I jeszcze taki cukiereczek: na forum NGO pod relacją z wizyty Radia Wnet ktoś zapytał dlaczego nie zaproszono ” Uklei, Bieniarza itd”. Hallo! Bieniarza? A kto to jest Bieniarz?

Z Kraju

W piątkowy wieczór popłakałem się dwa razy! Mamy dwa złote medale: Adriana Zielińskiego i Tomasza Majewskiego. Brawo panowie!

Pewien student na Przystanku Woodstock zadał pytanie siedzącemu na kanapie Bronisławowi Komorowskiemu, któremu towarzyszył prezydent Niemiec Joachim Gauck- czy mogę zrobić sobie z wami zdjęcie. Komorowski odpowiedział w swoim stylu: „Tak, tylko weź koleżanki”. I teraz proszę sobie zadać pytanie, czy nawet najbardziej wyluzowany prezydent może pozwolić sobie na taki żart?

Oto uczciwość Radia Tok FM. Na Twitterze podali informacje, że Romney przyjechał do polski,a tłum skanduje „ Obama, Obama”. Ten tłum, okazał się jedną kobietą… Ale info poszło i paru baranów przeczytało i uwierzyło w kłamliwe słowa.

Michnikowszczyzna znów w sprzedaży! Wydanie trzeci książki Rafała Ziemkiewicza można nabyć pod adresem: www.fabryka.pl. Polecamy!

Ze Świata

Niedzielne referendum w sprawie odwołania prezydenta Rumunii Traiana Basescu jest nieważne. Po przeliczeniu głosów z ponad 97 proc. lokali wyborczych frekwencja wynosiła 46,13 proc. i tym samym nie przekroczyła wymaganych 50 proc.

Rosja i Wielka Brytania reprezentują odmienne stanowiska w kwestii rozwiązania kryzysu syryjskiego – powiedział premier David Cameron po rozmowach z prezydentem Władimirem Putinem na Downing Street. To pierwsza wizyta Putina w Wielkiej Brytanii od 2005.

Clint Eastwood zapowiedział, że zagłosuje na Mitta Romneya w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. Ciekawie, kim od;powie sztab Baracka Obamy.

 

Na koniec ponad wszystkie informację, polecam kwartalnik „Historia Lokalna”! Otrzymałem kilka egzemplarzy tego pisma i muszę szczerze przyznać, że jest bardzo ciekawe. Duża ilość starych zdjęć, opisy, wywiady, objaśnienia. HL pozwala poznać historię naszego regionu, która do tej pory nie była nam znana. Poszukajcie „Historii Lokalnej” w kioskach, lub kupcie za pośrednictwem NGO.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. | ID: 6f3b708e | #1

  Cieszę się,z każdego medalu więc gratuluje sportowcom, dziękuję i czekam na następne życząc szczęścia! Pan Wałesa nie zapewnił publiki, a to feler!!

 2. z Niemodlina
  | ID: 87c7071e | #2

  Chyba chodziło o Grzegorza Bieniarza, byłego współpracownika NGO, nie znam gościa,ale chyba o niego chodziło.

 3. Bień
  | ID: e1a2466e | #3

  Już dostałem cynk, że „wymiotny” coś o mnie napisał. Po przeczytaniu tego dochodzę do wniosku, że ty Żygadło nie szanujesz ludzi bo nie zostałeś przez nikogo porządnie postawiony do pionu i przydał by ci się taki profilaktyczny kop w dupę abyś zaczął to robić. Na na twoje szczęście nie spotka to raczej ciebie z mojej strony, bo rzadko przebywam teraz w Opolu i nasze spotkanie jest bliskie zeru.

 4. you
  | ID: 175ab5cd | #4

  uuu ale sie ktos zdenerwował

 5. Billy
  | ID: fc30fec0 | #5

  Widać, że Komorowski chce być luzakiem, bo może mu to przynieść reelekcję. A co do Florystów, to dopiero musi być granda!

Komentarze są zamknięte