Opole stawia na najmłodszych piłkarzy

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Opole chce rozwinąć sport piłkarski w mieście stawiając na pracę u podstaw z najmłodszymi. Klub Unia Opole organizuje piłkarskie półkolonie. Może z nich wyrosną wielcy piłkarze, którzy zasilą Odrę Opole i inne kluby. Może zagrają kiedyś w klubach europejskich?

Jest to na pewno pierwsza okazja dla najmłodszych by zagrać  na boiskach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz 1. Zapisy dzieci, w tym także dziewczyn na atrakcyjne półkolonie przyjmowane są drogą mailową na adres: [email protected] lub w siedzibie klubu przy ul. Niedziałkowskiego 16a/1 w godzinach 9:00 – 15:00. Pomysłodawcą półkolonii jest wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko

Oprac. TK, AS

  1. | ID: 0dcb6896 | #1

    Gratuluje pomysłu; zapewne dzieci,z którymi się najlepiej pracuje, bo mówią prawdę, wykonują polecenia można w przyszłości zdobywać medale. Ale pomysł nie jest nowy. Taką pracę u podstaw zastosowano już w latach 70-tych,organizując kluby,obozy sportowe dla chętnych dzieci,a przypomnę, były to dzieci z talentem, odważne ale biedne /często z rodzin wielodzietnych / więc otrzymywały ubrania jak dresy,buty, były dożywiane co skutkowało zarówno w osiąganych wynikach sportowych jak i nauce.Zawodnicy zwiedzali świat,zachwycali się rozwojem gospodarczym krajów a dzisiaj wielu z nich funkcjonuje w biznesie.

Komentarze są zamknięte