Subiektywny przegląd tygodnia: Krzysiek Ważny odchodzi z ratusza a Marek Sawicki żegna się z ministerstwem

Redaktor Obywatelski

Z Opola

Jak dowiedziała się Niezależna Gazeta Obywatelska z ratusza odchodzi Krzysztof Ważny, który był pełnomocnikiem prezydenta ds. gospodarki odpadami. Krzysiek popracował sześć miesięcy za dobrą kasę, a teraz odchodzi. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że wciąż czekamy na ceny wywozu odpadów! Teraz Krzychu będzie zajmował się odpadami w Strzelcach Opolskich. Czyli tam też cen mieszkańcy nie poznają…

Radna SLD Małgorzata Sekula to rasowy polityk. Wypowiada się na temat  spraw przy których nawet nie kiwnie palcem. Radna w rozmowie z Maciejem Nowakiem(Radio Opole) ochoczo opowiadała „jak będziemy pracować nad nową ustawą działkową”. Widać, daleko sięgają kompetencję radnych SLD.

Uwaga, uwaga! Uważajcie jak parkujecie w mieście, bo „La gazetta de wyborcza” tropi kierowców, którzy źle parkują. Dziennikarze śledczy gazety nie popuszczą nawet straży miejskiej, wiec miejcie się na baczności. Michnik tylko czeka aż źle zaparkujesz! Zdjęcie wrzucone do internetu będzie widniało na stronach gazety przez wiele lat- a to niemała obelga.

Z Kraju

Jak pięknie rozmawiali politycy PSL, których uwieczniła „taśma prawdy”. Jak pięknie debatowali o pieniądzach i politycznych rozgrywkach. Jak pięknie zainteresowały się tym wszystkie media, łącznie z TVN i GW. Uwielbiam takie rarytasy!

Z całego zamieszanie wokół Ministra Sawickiego powinien być zadowolony Waldemar Pawlak. Jego konkurent traci bowiem szansę w rywalizacji właśnie z Pawlakiem o fotel prezesa PSL. Ciekaw jestem, czy taśmy to przypadek…

Sawicki więc złożył dymisję, którą podpisał premier. Żegnamy więc ministra celebrytę, która za państwowe pieniądze robił sobie kampanię reklamową w mediach. Ahoj!

Pawlak nie widzi nepotyzmu w PSL. Pamiętam jak kilka lat temu pewna dziennikarka zapytała o mamę Pawlaka, która zasiadła na fotelu prezesa jednej ze spółek. Co odpowiedział Pawlak? „Przepraszam, że mam mamę”- oburzony pytaniem. Wtedy też nie widział nepotyzmu…

Po całej aferze Andrzej Śmietanko został odwołany z funkcji dyrektora generalnego w spółce Elewarr. Ale zanim został odwołany zdążył upchnąć syna na dobrą posadkę w Ambasadzie Polski w Sztokholmie. Ten chłop ma głowę do interesów!

Ano ma, bo jeszcze otrzyma 200 tys. odprawy. Ale spokojnie, bo odprawa jest wypłacana w złotówkach. Co to dla Śmietanki?

Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ponownie nie rozpoczął się proces Roberta F., któremu postawiono zarzuty znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego, fałszowania dokumentów, posługiwania się nimi oraz legitymowania się cudzym dowodem osobistym. Ale mu doczepili zarzutów! Czy przypadkiem tak nie było w latach 80-tych?

Udało się obronić Zakłady Azotowe w Tarnowie! Brawo! Rosjanie jednak nie odpuszczą i należy o tym pamiętać! Jak nie, to raz sierpem, raz młotem…

Ze Świata

Angela Merkel (CDU) potwierdziła, że będzie ubiegać się o fotel kanclerza Niemiec. Polityk cieszy się rekordowa popularnością wśród rodaków. Ale przecież to nic dziwnego, skoro mieszkańcom tego kraju żyje się dwa razy lepiej nim nam…

14 zabitych i 50 rannych to efekt masakry do jakiej doszło na przedmieściach Denver w stanie Colorado podczas premiery nowego filmu o Batmanie „Mroczny rycerz powstaje”. Początkowo widzowie uznali strzały za część filmu. Mężczyzna podejrzany o dokonanie zbrodni został zatrzymany.

Według przedstawiciela amerykańskiej administracji, za zamachem na Izraelczyków w bułgarskim Burgas stoi Hezbollah. Wcześniej organizację tę o przeprowadzenie ataku, w którym zginęło siedem osób, oskarżył Izrael. Zamach miał być zemstą za zabicie irańskich naukowców.

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte