Minął dzień na sygnale: 19 lipca, czwartek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Opole: kredyty na fałszywych dokumentach

Policjanci z Opola zatrzymali trzech mieszkańców powiatu krapkowickiego na gorącym uczynku wyłudzenia towarów w systemie sprzedaży ratalnej oraz usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup towarów. Podejrzanym grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Miejskiej Policji w Opolu na gorącym uczynku wyłudzenia towarów w systemie sprzedaży ratalnej oraz usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup towarów na podstawie nieprawdziwych oświadczeń o zatrudnieniu i wysokości zarobków, zatrzymali trzech mieszkańców powiatu krapkowickiego. Do zatrzymania doszło na terenie jednego ze sklepów sieciowych w Opolu, zajmującego się sprzedażą sprzętu komputerowego.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił jeszcze przed wszczęciem postępowania na przedstawienie dwóm zatrzymanym mężczyznom (56 i 24-latkowi) zarzutu usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu komputerowego w systemie sprzedaży ratalnej w wysokości ponad 3000 zł. Zatrzymany 20-latek wspólnie z 56-latkiem usłyszeli zarzut wyłudzenia kredytu za zakup sprzętu w systemie sprzedaży ratalnej w wysokości prawie 4000 zł. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany w związku z tą sprawą 56-letni mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary.

17 lipca, na podstawie zebranego przez policjantów materiału, Prokurator Rejonowy w Opolu wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Tego samego podejrzani usłyszeli też prokuratorskie zarzuty. Prokurator zdecydował też o zastosowaniu wobec 20 i 24-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji. Natomiast 56-latek, po zakończeniu czynności, został odwieziony do zakładu karnego w celu odbyci ciążącej na nim kary.

Za opisane czyny grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

Opolskie: Raport dnia straży pożarnej

W okolicach północy doszło do pożarów dwóch samochodów osobowych, jedno zdarzenie miało miejsce w Opolu na ulicy Kośnego a drugie w Brzegu na ulicy Bohaterów Monte Casino.

Do pożarów dwóch pustostanów doszło w Prudniku na ulicy Królowej Jadwigi, zdarzenia miały miejsce w godzinach 7.10 i w sąsiednim budynku o godz. 16.55. Przyczynę pożarów ustala Policja.

W zdarzeniach drogowych jedna osoba została ranna, w miejscowości Wojciechów w powiecie namysłowskim, działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR, oraz czynnościach związanych z neutralizacją płynów eksploatacyjnych.

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani strażacy w Opolu na ulicę Książąt Opolskich, gdzie na dachu budynku znajdował się pies. Działania straży polegały na ewakuacji zwierzęcia za pomocą drabiny mechanicznej SH 37. Psa przekazano straży miejskiej.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte