Minął dzień na sygnale: 18 lipca, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Opole: Najlepszy patrol Opolszczyzny wybrany!

Pary patrolowe policjantów opolskiego garnizonu kolejny raz zmierzyły się w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2012”. Zwycięzcy tego turnieju we wrześniu będą reprezentować nasz garnizon w zawodach krajowych. 17 lipca 2012 roku Komenda Wojewódzka Policji w Opolu przeprowadziła wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2012”. Zawody są formą doskonalenia kwalifikacji i sprawdzianem umiejętności zawodowych przeprowadzanych w warunkach zbliżonych do prawdziwych sytuacji, jakie spotykają policjanci w trakcie codziennej służby. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Policjanci oceniani byli m.in. z umiejętności strzelania, technik obezwładniania osób, pomocy przedmedycznej i pokonywania policyjnego toru przeszkód.

Najlepszą parą patrolową okazali się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu – sierż. Sztab. Grzegorz Jarzynka i sierż. Tomasz Drożak.

Drugie miejsce zajęli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu – asp. Tomasz Zarzycki i st. post. Daniel Kupiec.

Miejsce trzecie przypadło policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nysie – st. sierż. Sławomirowi Pierz i post. Grzegorzowi Szwed.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów gratulacje uczestnikom zawodów, a szczególne zwycięzcom, złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jan Lach. We wrześniu dowiemy się, na którym miejscu w eliminacjach ogólnokrajowych uplasują się reprezentanci Opolszczyzny.

Oprac. TG

  1. Anonim
    | ID: 8c30762b | #1

    ŻEBY ZOSTAĆ POLSKIM POLICJANTEM TRZEBA URODZIĆ SIĘ K…Ą.POZDRAWIAM.WALUŚ.

Komentarze są zamknięte