Radny Michał Nowak napisał list do Prezesa Kaczyńskiego – koalicja PO, RDO i PiS w Opolu?

Redaktor Obywatelski6

Radny Solidarnej Polski Michał Nowak napisał list do Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w  sprawie cichej koalicji PO-RDO oraz PiS w Opolu. Poniżej prezentujemy Państwu treść listu:      

Startując w wyborach do Rady Miasta Opola z list Prawa i Sprawiedliwości zapewniałem mieszkańców Opola, na licznych spotkaniach, że będę należał do twardej, zdecydowanej i merytorycznej opozycji wobec Platformy Obywatelskiej. Tego słowa dotrzymałem. Jako klub radnych Prawo i Sprawiedliwość byliśmy najbardziej merytoryczną opozycją w radzie miasta. To wszystko uległo zmianie po ostatnich wyborach parlamentarnych. Poseł Sławomir Kłosowski na funkcję przewodniczącego Klubu Radnych PiS wybrał Panią Violettę Porowską, która słynie z układności. Nie trzeba było długo czekać jak radny Dariusz Całus wstrzymał się przy głosowaniu nad budżetem miasta Opola. Wtedy, to razem z Radnym Przemysławem Bukowskim postanowiliśmy wyjść z klubu i partii Prawo i Sprawiedliwość, aby móc dochować złożonej obietnicy mieszkańcom Opola.

Potwierdzeniem słuszności naszej decyzji jest głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego z Platformy Obywatelskiej, które miało miejsce na ostatniej sesji Rady Miasta 28 lipca 2012 roku. Pan Dariusz Całus zagłosował za, a Pan Marek Kawa wstrzymał się od głosu, czym klub radnych PiS de facto poparł udzielenie absolutorium Panu Prezydentowi Ryszardowi Zembaczyńskiemu, który przez wielu mieszkańców bywa nazywany hamulcowym Miasta Opola.

Dzięki takiej rozgrywce Pani Violetta Porowska zachowała stanowisko Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Opola oraz dodatek do diety w wysokości 300 zł.

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której przy tak nieudolnie wykonanym budżecie (wydatki majątkowe zrealizowane na poziomie 59%) radni opozycyjni wstrzymują się od głosu. Głosowanie za udzieleniem absolutorium musi się wiązać z natychmiastowym usunięciem z Klubu Radnych. Chyba, że powstała nowa, cicha koalicja PO i PiS w mieście Opolu.

Bardzo proszę o informację, czy władze Prawa i Sprawiedliwości akceptują cichą koalicję tylko w mieście Opolu, czy też dojdzie do koalicji w województwie opolskim.” 

– Michał Nowak – , Radny Miasta Opola

PS. Ciekawe czy Prezes odpisze… :)

Oprac. ŁŻ

 

 1. Prawicowiec
  | ID: b93ef5b2 | #1

  Pan Całus przyczynił sie swoim „zachowaniem” do tego że za 2 lata podczas wyborów samorządowych mogłaby spaść liczba głosujących na Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarną Polskę.

  Poseł Kłosowski powinien w zaistniałej sytuacji jak najszybciej przeprowadzić „twardą” rozmowę z radnym Całusem.

  To że radny Całus nie jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, nie zoobowiązuje go do zachowań przeciwnych względem programu Prawa i Sprawiedliwości – partii z której list został on radnym.

  Jego tłumaczenie się na łamach NGO jest opluciem Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Swiadczą o tym przede wszystkim następujące słowa:
  „Czy samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Sojuszu Lewicy Demokratycznej już mają kandydatów na tyle popularnych, sprawnych i doświadczonych, którzy potrafią godnie i z korzyścią dla miasta zastąpić szefa opolskiego magistratu?”

  Jest to także pośrednia obraza radnego Kawy oraz radnej Porowskiej, a także Posła Jakiego ( Radny Jaki został Parlamentarzystą RP, na jego miejsze „wszedł” pan Całus).

  Przede wszystkim jest to egoizm względem obywateli głosujących na Prawo i Sprawiedliwość oraz pochwała rządów lokalnego PO co budzi szczególne oburzenie.

  Radni startujący z list PiSu wiedzą jaki jest program ,jakie są parytety etc.

  Radny Całus powinien jak najszybciej zrzecz się mandatu. Sam powinien wymierzyć sobie karę . Byłoby to najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji.

  Buńczucne tłumaczenie radnego Całusa raczej nie wskazuje na to by czuł jakąś pokorę, wprost przeciwnie, jest z tego dumny.

  Brak mocnej i zdecydowanej interwencji władz Prawa i Sprawiedliwości może przyczynić się do podobnych tego typu zachowań w przyszłości.

  Na koniec przytoczę jeszcze raz wspomniane słowa i obróce je w sarkazm.

  „Czy samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Sojuszu Lewicy Demokratycznej już mają kandydatów na tyle popularnych, sprawnych i doświadczonych, którzy potrafią godnie i z korzyścią dla miasta zastąpić szefa opolskiego magistratu?”

  Hmmmm… może radny który dzięki, splotowi wydarzń – teorii chaosu został radnym ( radny Jaki „idzie” do sejmu, na jego miejsce „wchodzi” następna osoba z listy) SAM BĘDZIE STARTOWAŁ NA PREZYDENTA OPOLA????????

  Hmmmm… któż to wie? Czas POkaże

 2. Polak
  | ID: fbaa7bef | #2

  Panie Nowak, szukaj Pan juz sobie jakieś zajęcie po najblizszych wyborach bo notowania SP cieniuteńkie i wszystko wskazuje na to, że podzielicie losy PJN a tym swoim monstrualnym ADHD może Pan przekonać jedynie kogoś kto jest zupełnie niezorientowany w mechanizmach funkjonowania samorządu i bez odrobiny zdrowego rozsądku….

 3. Maria
  | ID: b8278e2b | #3

  @Polak
  Zgadzam się z Panem. Poza tym radny Nowak zamiast zająć się sprawami Opola, wypunktować prezydenta, z którym się podobno nie zgadza, zajmuje się PiSem i swoimi byłymi kolegami. Żałosne to wszystko. Mam nadzieję, że temu panu ludzie już podziękują, podobnie jak jego dawnym znajomym z PiSu.

 4. Igor
  | ID: b25b866a | #4

  @Maria i Polak
  Frajestrwa nie sieją ono poprostu jest.Mam wrażenie że pomyliliście fora.Te wychwalajace rycha-hamulcowego i jego „fachowców” to nie tu.
  Pozwolicie wyborcom za dwa lata zdecydować czy gosować na POpłuczyny i ich satelitów czy opozycję skuteczną i aktywną!!!!
  Polak „fachowcu”, poczytaj materiały z sesji, a potem pouczaj.Radni SP wskazali dlaczego Zembaczyński nie powinien otrzymać absolutorium.

 5. Odyn
  | ID: 6c7ef244 | #5

  @Maria

  @Igor

  POje..ło się we łbach? Takie kretynizmy to na forum GWnianej gazety można wypisywać, albo na forum NTO gdzie adminami są członkowie PO.

  Całus musi być ukarany – najlepiej gdyby sam siebie ukarał – WSTYD i HAŃBA na całe województwo. Wszystkie powiaty już o tym wiedzą.

 6. Mick niebieskie oko
  | ID: 0b919e88 | #6

  a jak

Komentarze są zamknięte