Rosja: ktoś rzucił butelką w polski konsulat!

Redaktor Obywatelski1

Chuligani w Kaliningradzie próbowali stłuc szyby w oknach polskiego konsulatu. Według ich wersji miała to być „zemsta za napaść na rosyjskich kibiców” w trakcie Euro 2012. MSZ nie działa!

Dwóch młodych Rosjan przechodząc obok Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie postanowiło zemścić się za napaści na swoich rodaków w trakcie Euro 2012. Cisnęli w okno placówki dyplomatycznej półtoralitrową butelką po piwie i próbowali uciec. Jednak szybsi byli policjanci ochraniający konsulat.

Chuligani staną wkrótce przed sądem. Przy tej okazji rosyjskie media przypomniały o wtorkowych wydarzeniach w Warszawie. Galina Kozłowa ze sportowego portalu „Mistrzostwa” uważa, że polska policja powinna ostro przeciwdziałać próbom zakłócania przebiegu Euro 2012. – To bardzo nieprzyjemne incydenty, którym trzeba zapobiegać, współpracując z policją – dodaje rosyjska dziennikarka. W opinii rosyjskich internautów polscy policjanci nie powinni mieć żadnych skrupułów zatrzymując zagranicznych kibiców.

Dodajmy tylko, że po Brytyjczykach, którzy uważają Polaków za bandytów to kolejna akcja przeciwko Polsce. Ministerstwo Spraw Zagranicznych pozostaje bierne w każdej sferze walki o dobre imię naszego kraju. Jak widać Minister Sikorski potrafi skutecznie załatwić tylko kablówkę z polskim kanałem w hotelu.

za: onet.pl

oprac: ŁŻ

 

  1. Tony Stark
    | ID: 76814684 | #1

    Ruska SWOŁOCZ

Komentarze są zamknięte