W najbliższą niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Do Marszu pozostało zaledwie 6 dni. W najbliższą niedzielę 3 czerwca 2012 r. ulicami Opola, Kluczborka i Raciborza przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

Dziś, 28 maja 2012 r. o godz. 10.00  odbyła się I konferencja prasowa poświęcona Marszowi dla Życia i Rodziny, w której udział wzięli: ks. Jerzy Dzierżanowski, Łukasz Woźniak, Jan Chabraszewski i Mateusz Dybka (Kluczbork). Łukasz Woźniak z Biura Prasowego Kurii Diecezjalnej w Opolu przedstawił główne założenia marszu: – „Marsze  dla Życia i Rodziny są radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. To przede wszystkim święto rodzin. Stanowią one okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotykać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem”. Następnie Woźniak przedstawił program marszu w Opolu, a Mateusz Dybka w Kluczborku.

Jan Chabraszewski wspomniał o dwóch cywilizacja: życia i śmierci. „Marsz dla Życia i Rodziny promuje cywilizację życia” – zakończył. Chabraszewski zaznaczył, że w komitecie organizacyjnym marszu jest jako osoba prywatna , a nie polityk. Zresztą w komitecie znalazł się na zaproszenie NGO. Zgodnie z ustaleniami sprzed kilku miesięcy marsz ma mieć charakter apolityczny, a wszelka agitacja polityczna będzie zabroniona.

Ks. Jerzy Dzierżanowski zaznaczył, że podobne Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w 43 miastach Polski, w tym trzy w naszej diecezji opolskiej. Przypomnijmy, że w  Opolu Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod placu Kopernika (obok CH Solaris). Przejdzie ul. Żeromskiego, Reymonta, Ozimską,  Krakowską do Rynku, gdzie będzie finał.

Po marszu będzie można wziąć udział w festynie zorganizowanym przez Fundację „Dom Rodzinnej Rehabilitacji” na Placu Wolności, a także oddać krew – ambulans będzie stał przy ul. Mozarta, w pobliżu Placu Wolności.

Marsz objęli honorowym patronatem Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński oraz Biskup Opolski Andrzej Czaja.

Dodajmy, że w niedzielę Zesłania Ducha Świętego Biskup Opolski Andrzej Czaja wystosował komunikat w sprawie marszu i zachęcił do udziału w nim:

 „Drodzy Diecezjanie!

W tym roku w dniach od 30 maja do 3 czerwca 2012 r. w Mediolanie odbędzie się VII Światowe Spotkanie Rodzin. Temat przewodni „Rodzina: praca i święto” jest bardzo aktualny i bliski współczesnemu człowiekowi. Punktem kulminacyjnym tych szczególnych dni będzie spotkanie rodzin całego świata z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. 

Swoje poparcie dla wartości chrześcijańskich, dla rodziny, dla Ojca Świętego będziemy mogli wyrazić również w naszym kraju. W ponad 40 miastach Polski odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Gorąco zachęcam do udziału w marszach organizowanych 3 czerwca także w naszej diecezji: w Opolu, Raciborzu i Kluczborku. Możemy w ten sposób dać piękne świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny.  

Wszystkim rodzinom i angażującym się w dzieło uświęcania rodzin z serca błogosławię

Wasz biskup

† Andrzej Czaja

 Inicjatorem Marszu dla Życia i w Rodzinie jest „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu. To dzieło powstaje przy współpracy wielu opolskich środowisk wyczulonych na kwestię ochrony i promocji życia, w tym głównie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Sponsorem opolskiego i kluczborskiego Marszu jest Kasa Stefczyka.

Autor: Krzysztof Marcinkiewicz

 1. antidotum
  | ID: 26ef43ec | #1

  Nie pasuje mi Jasiu- politruk od Ziarnistego!!! Oj o jakiej apolityczności piszecie? Chabraszewski prywatnie – słoń by się uśmiał!!! Z ciekawej incjatywy powstaje paszt….
  Niech kolesie sami coś wymyślą i zrobią, a nie raz kolejny podpinają się pod czyjś pomysł.Nie bez powodu mają łatkę nierobów i leni.

 2. NGO
 3. spokojna
  | ID: 2b78c847 | #3

  A co z OKIENKIEM ŻYCIA w Opolu ??? Droga Fundacjo !!! Dalej uważacie że to be pomysł ?

 4. orp
  | ID: be459c3a | #4

  Dybka, syn milicjanta i gorliwego współpracownika SB w marszu środowisk prawicowych, BRAWO!

  PS

  A on chociaz ochrzczony?

Komentarze są zamknięte